Razer, Oldukça Yüksek Güç Çıkışına Sahip Yeni 130W Şarj Cihazını Duyurdu

12
4
2
2
1
Oyuncu ekipmanları markası Razer, 130W gibi oldukça yüksek bir güç çıkışına sahip olan yeni GaN şarj cihazını duyurdu. Razer'ın yeni hızlı şarj cihazı oldukça etkileyici özelliklere sahip olsa da fiyat etiketiyle tüm hayalleri yıkıyor.

Oyuncu ekipmanları söz konusu olduğunda akla ilk gelen markalardan biri olan Razer, bu kez yalnızca oyuncuları değil, akıllı telefon ya da bir dizüstü bilgisayar kullanan hemen hemen tüm tüketicilere hitap eden bir ürün tanıttı: Şarj cihazı. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi bu sıradan bir şarj cihazı değil; yanında bir Razer logosu ve astronomik bir fiyatı da var.

Razer'ın yeni Galyum Nitrür (GaN) şarj cihazı, 130W gibi oldukça yüksek bir çıkış gücüne sahip. Üstelik üzerinde iki adet USB Type-C, iki adet de USB Type-A bağlantı noktası bulunuyor. Dolayısı ile 120W hızlı şarj destekli bir akıllı telefonunuz yoksa, Razer'ın yeni şarj cihazı ile hem dizüstü bilgisayarınızı hem de akıllı telefonunuzu aynı anda şarj edebilirsiniz.

Razer şarj cihazı

Razer'ın yeni şarj cihazının 'GaN' olması önemli. Zira GaN şarj cihazları, çok daha verimli ve daha az ısınma ile yüksek kapasitelerde güç çıkışları sağlayabiliyor. Bu nedenle yukarıda belirttiğimiz gibi akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarınızı aynı anda şarj etseniz dahi Razer'ın yeni şarj cihazı 'patlayacak gibi' ısınmayacaktır.

Peki özellikleri bu kadar iyiyse yeni Razer GaN şarj cihazını tartışmalı bir ürün haline getiren şey ne? Fiyatı. Razer, yeni Galyum Nitrür şarj cihazı için 180 dolar fiyat etiketi açıklamış durumda. Ancak tartışmalar yalnızca 180 dolarlık fiyatın çok yüksek olmasından kaynaklanmıyor. Logolu daha az havalı olan, ancak 130W güç çıkışı sağlayabilen alternatif GaN şarj cihazları, Razer'ın açıkladığı fiyat etiketinin neredeyse yarı fiyatına bulunabiliyor. Elbetteki burada son karar daima tüketicilere ait.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/razer-announces-a-powerful-130w-gan-charger-for-a-small-fortune/
12
4
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
12
4
2
2
1