• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Xperia 2'nin Görüntüleri Ortaya Çıktı

Sony Xperia 2 Olduğu Düşünülen Akıllı Telefonun Görüntüleri Ortaya Çıktı

25
6
4
3
1
Gelecek hafta gerçekleşecek IFA 2019 etkinliği öncesi, Sony'nin etkinlikte tanıtacağı yeni amiral gemisi Xperia 2'ye ait olduğu iddia edilen görseller ortaya çıktı.

Telefon sektöründe sürekli inişli çıkışlı bir yolculuk içinde olan Sony, bu sene düzenlenecek Berlin’deki IFA 2019 etkinliğinde yeni amiral gemisini tanıtacak ancak etkinliğin düzenlenmesine yalnızca bir hafta kalmış olsa da yeni amiral gemisine ait olduğu öne sürülen bazı resimler ortaya çıktı.

Sony’nin Xperia ürünlerini çok yakından takip eden Xperia Blog sitesi, Sony’nin yeni amiral gemisinin fotoğraflarını paylaştı. Fotoğraflardan gördüğümüz üzere çok emin olmamakla birlikte cihazın, Xperia 1’den sonra gelecek Sony Xperia 2 olduğunu söyleyebiliriz.

sony xperia

Resimlerde de görüldüğü üzere cihaz, Xperia 1’in 21:9 formunu taşıyor. Bununla birlikte cihazda yine üçlü kamera kurulumu görülüyor ancak kameranın bulunduğu yer, biraz daha sol üst tarafa konulmuş gibi duruyor. Ayrıca Sony’nin kameraya direkt erişim sağlayan butonunu bu telefona da koyduğunu görebiliyoruz. Telefonun tuş dizilimi de Xperia 1’in tuş dizilimine benziyor.

Cihaz, Xperia serisinin yeni üyesi olabilir mi?

sony xperia

Cihazın kesin olarak Xperia 2 olduğunu söylemek için ise beklemek gerekiyor. Xperia 1’e ne kadar benzediğini göz önüne alırsak resimlerdeki cihaz, Xperia 1 modelinin 5G özelliğine sahip yeni bir versiyonu da olabilir. Resimlerde görülen cihazın özellikleri hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Tahmin edebileceğimiz tek özelliği 5G’ye sahip olacağı ancak bu bile kesin değil.

Sony’nin IFA 2019 etkinliğinde bu cihazı tanıtması bekleniyor. Şirketin son çıkardığı amiral gemisi Sony Xperia 1’ın geçtiğimiz gün DxOMark puanı açıklanmıştı ve kullanıcılarının canını sıkmıştı. Umarız Sony, kullanıcılarının kırık kalplerini eski hâline getirebilir ve amiral gemisi piyasasına yakışan bir telefon tanıtır.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/sony-xperia-2-1024163/
25
6
4
3
1
Emoji İle Tepki Ver
25
6
4
3
1