Microsoft'un Eski CEO'su Steve Ballmer'ın Serveti, Bir Zamanlar Dünyanın En Zengin İnsanı Olan Bill Gates'i Geçti!

4
1
0
0
0
Microsoft'un kurucu ortakları arasında ilginç bir servet savaşı yaşanıyor. Steve Ballmer'ın serveti, an itibarıyla Bill Gates'in servetini geride bırakmış durumda. Ancak ikisi arasında oldukça düşük bir fark var.

Bloomberg'in gerçek zamanlı milyarderler endeksi, an itibarıyla dikkat çekici bir veriye ev sahipliği yapmaya başladı. Bu bağlamda; Microsoft'un kurucu ortaklarından Steve Ballmer'ın serveti, Bill Gates'in servetini geride bıraktı. Ancak her iki isim de birbirine çok yakın servete sahipler.

Bloomberg verilerine göre her iki isim de 157 milyar dolarlık servete sahipler. Bill Gates, 17 Haziran'dan beri bu denli büyük bir servete sahip. Steve Ballmer'ın serveti ise 1 Temmuz'da 154 milyar dolar seviyelerindeydi. İşte an itibarıyla bu durum değişti ve Steve Ballmer da 157 milyar dolarlık servete ulaştı.

Dünyanın en zengin insanları sıralaması şu şekilde

dünyanın en zengin insanları

İsim Serveti
Elon Musk 226 milyar dolar
Jeff Bezos 219 milyar dolar
Bernard Arnault 199 milyar dolar
Mark Zuckerberg 179 milyar dolar
Larry Page 162 milyar dolar
Steve Ballmer 157 milyar dolar
Bill Gates 157 milyar dolar
Larry Ellison 156 milyar dolar
Sergey Brin 153 milyar dolar
Warren Buffett 128 milyar dolar

Bu verilere göre Steve Ballmer, dünyanın en zengin altıncı kişisi olarak kayıtlara geçmiş durumda. Ortağı Bill Gates ise listenin yedinci sırasında yer alıyor. Ancak ikilinin daha üst sıralara çıkması, kısa vadede pek de kolay görünmüyor. Çünkü beşinci sırada bulunan Larry Page'in serveti, 162 milyar dolar seviyelerinde. 

Kaynak : https://www.bloomberg.com/billionaires/
4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0