Elon Musk, Tesla'nın Yeni ATV'si 'Cyberquad'ın Çıkış Tarihini Açıkladı

28
3
2
0
0
Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı yeni bir açıklamayla, Cybertruck ile birlikte duyurulan elektrik motorlu ATV modeli Cyberquad'ın ne zaman yollara ineceğini açıkladı. Musk'ın açıklamalarına göre Cyberquad, 2021 yılı sonunda yollarda olacak.

Son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi olan Tesla, kısa bir süre önce ilk elektrik motorlu pick-up'ı Cybertruck'ı ve elektrik motorlu ATV'si Cyberquad'ı tanıttı. Yapılan tanıtımların hem öncesinde hem de sonrasında Tesla, daha çok Cybertruck modeli ile gündeme geldi. Şimdi ise Tesla'nın Cyberquad'ı ile ilgili daha detaylı bilgilere sahibiz.

Elon Musk, yeni araçlarının tanıtımında Cybertruck'ın yollara ineceği tarihi 2021 olarak açıklamıştı. Ancak Cyberquad için bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı. Şimdi ise Tesla'nın yeni elektrik motorlu ATV'sinin yollara ineceği tarih açıklandı. Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar, Cyberquad'ın 2021 yılının sonunda piyasaya sürüleceğini açıkça ortaya koyuyor. 

Elon Musk: Cyberquad, 2021'de ortaya çıkacak

Tesla

Cyberquad, elektrikle şarj olabilen bir ATV ve Cybertruck da buna imkan veriyor. Öyle ki Cybertuck'ın üzerinde bulunan priz, bu ATV'nin şarj olabilmesini sağlıyor. Görünen o ki Tesla, bu aracı Cybertruck'la birlikte satacak. Çünkü Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar, Cyberquad'ın Tesla'nın ilk pick-up modelinin bir opsiyonu olarak sunulacağını gösterdi. 

Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Cybertruck'ın, kendisiyle birlikte çalışabilecek şekilde tasarlanmış bir ATV ile daha eğlenceli olabileceğini, bu yüzden de ATV modelini Cybertruck ile birlikte piyasaya sürebilmek için çalışacaklarını ifade etti. Bu açıklama, Cyberquad'ın da 2021 sonunda piyasaya sürüleceğini gösteriyor. 

Cyberquad

Aslına bakacak olursak Elon Musk ve Tesla ekibi, bu iki aracın yanına bir de elektrik motorlu motosiklet koymak istiyor. Ancak ne yazık ki bu durum gerçekleşmeyecek. "Elektrik motorlu motosikletimiz olsa daha da iyi olurdu." diyen Elon Musk, çok istemelerine rağmen böyle bir durumun gerçekleşmeyeceğini söyledi. Çünkü Tesla ekibi, motosikletlerin trafik açısından tehlikeli olduğunu düşünüyor ve bu yüzden de uzak durmak istiyor.

Elon Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar, Tesla'nın ilk elektrik motorlu ATV'si Cyberquad'ın ne zaman yollarda olacağını açıklamış oldu. Cybertruck, duyurulduğu ilk günden beri yoğun bir ilgi gördü. Bakalım Cyberquad, önümüzdeki dönemlerde Cybertruck'ın yakaladığı popülariteyi yakalayabilecek mi?

Kaynak : https://ww.electrek.co/2019/12/08/tesla-cyberquad-electric-atv-launch-2021-dirt-bike/
28
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
28
3
2
0
0