Bir Adam, Parçalarını Satın Alarak Toplama Samsung Galaxy S9+ Yaptı (Video)

69
17
8
2
1
Bir YouTuber, Çin sokaklarını dolaşarak satın aldığı parçalarla kendisine bir Samsung Galaxy S9+ yapmayı başardı. Video, YouTube'da paylaşılmasından kısa bir süre sonra viral hale geldi.

Çin, tüm dünyanın ticaretinin merkezine oturmuş durumda. Bugün kullanılan hemen hemen her ürünün en az bir parçası Çin'de üretiliyor ve bu da Çin'in çok büyük bir pazar olduğu anlamına geliyor. Üstelik Çin sokaklarında yarım saatlik bir gezinti, bir teknolojik ürünün tüm parçalarını almaya yetiyor.

Tam da son cümlemizdeki şeyi yapmak isteyen bir YouTuber, Çin'de satın aldığı parçalardan kendisine bir Samsung Galaxy S9+ yapmayı başardı. Parçaların tedariği ve üretim sürecinde yaşadıklarını bir videoya çeken ve oluşturduğu videoyu paylaşan YouTuber, kısa bir süre içerisinde viral hale geldi.

toplama Galaxy S9+

Bu video aslında, teknoloji şirketlerinin üretimlerini Çin'den çıkarmasının ne kadar zor olduğunun bir ispatı. Özellikle de akıllı telefon üretimin büyük bir bölümünün Çin'de yapıldığı düşünüldüğü zaman, dev şirketlerin Çin dışına çıkması uzunca bir süre daha mümkün görünmüyor.

Parçaları Çin pazarından satın alınarak oluşturulan Galaxy S9+'ın tüm üretim sürecini hemen aşağıda bulunan video aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Make-your-own-Android-China-parts_id117776
69
17
8
2
1
Emoji İle Tepki Ver
69
17
8
2
1