Türk Rapçilerin Şarkısı Fight Kulüp, YouTube’da 1 Milyon Dislike Aldı

223
23
10
9
6
Yayınlanmasıyla birlikte Türkiye'nin gündemine oturan Killa Hakan, Ceza, Ben Fero ve Ezhel'in yaptığı Fight Kulüp isimli şarkı, bir milyon dislike barajını aştı.

Türkçe Rap dünyası, son birkaç haftadır birhayli hareketli bir dönem yaşıyor. 18 Temmuz'da Norm Ender tarafından yapılan "Mekanın Sahibi" isimli şarkının gündemde kendisine yer bulmasıyla başlayan süreç Killa Hakan, Ben Fero, Ezhel ve Ceza gibi isimlerin düet yaptıkları "Fight Kulüp" isimli şarkıyı YouTube'da yayınlamalarının ardından daha da hareketlendi.

Aslında bu olayların yaşanmasının altında yatan sebep, Norm Ender'in Mekanın Sahibi isimli şarkısında Ezhel ve Ben Fero'dan bahsetmesi ve rap camiasının tabiriyle "diss" atmasıydı. Norm Ender'in bu şarkısı kısa bir süre içerisinde geniş bir yankı uyandırmıştı ve şu sıralar 44 milyon izlenme sayısına sahip.

youtube

Norm Ender'in şarkısını yayınlamasından kısa bir süre sonra ise Ezhel, bu şarkıya cevap niteliğinde bir şarkıyı yine YouTube üzerinden yayınlamıştı ancak Ezhel'in şarkısı Norm Ender kadar büyük bir etki yaratmadı ve sosyal medya platformlarında eleştirildi. Ezhel'in "LOLO" isimli şarkısı ise şu sıralarda 13 milyon izlenme sayısına sahip.

Bu olaylar tam durulmuş derken Türkçe Rap'in deneyimli isimlerinden Killa Hakan'ın Fight Kulüp isimli şarkısı gündeme geldi. Şarkıya Ceza, Ben Fero ve Ezhel'in de dahil edilecek olması ciddi anlamda sansasyon yarattı. Bu şarkı, 28 Temmuz'da yayınlandı ve şu sıralarda 18 milyon kez görüntülenmiş durumda.

youtube rap

Bu şarkı, YouTube'da yayınlanmasıyla birlikte gündeme oturdu. Pek çok kişi, dörtlünün bu şarkısını hiç ama hiç beğenmemişti ve neredeyse tüm sosyal medya platformlarında bu olay konuşuluyordu. Kullanıcılar, bu şarkıyı neden beğenmediklerine dair pek çok sebep ileri sürdüler. Bazı kullanıcılar şarkıdan bekledikleri diss'i bulamadıklarını ifade ederken bazı kullanıcılarsa özellikle Killa Hakan'ın söylediği kısımları eleştirdi.

Şarkı, kısa bir süre içerisinde beğeni sayısından çok dislike alarak gündeme geldi. Şarkıya 200 binden fazla yorum yapıldı ve şu sıralarda Fight Kulüp'ün dislike sayısı, 1 milyona ulaştı. Şarkının beğeni sayısı ise 445 bin civarında. 

Norm Ender'in şarkısıyla başlayan süreç, bir süre daha konuşulacağa benziyor. Konuyla ilgili rap camiasının pek çok isminden çeşitli açıklamalar gelirken yıllar önce Ceza'yla ortaklığını sonlandıran, Türk Rap camiasının en önemli isimlerinden Sagopa Kajmer'se konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklama gelmedi. 

Konuyla ilgili sizin düşünceleriniz nelerdir? Fight Kulüp neden beğenilmedi? Size göre Türk Rap camiasının bir numaralı ismi hangisi? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca Fight Kulüp şarkısını şimdiye kadar dinlemediyseniz, hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.

223
23
10
9
6
Emoji İle Tepki Ver
223
23
10
9
6