• Anasayfa
  • Oyun
  • 2019 Boyunca Türkiye'de En Çok Oynanan Oyunlar Açıklandı

2019 Boyunca Türkiye'de En Çok Oynanan Oyunlar Açıklandı

126
48
19
18
18
İnternetle birlikte gelen çevrim içi platformlar oyun sektörünün hızlı yükselişinde oldukça önemli bir pay sahibi oldu ve oyun sektörünün altın çağını yaşamasını sağladı. Peki, oyun sektörünün altın çağında, ülkemizdeki oyuncular hangi oyunları tercih ediyor?

Oyun sektörünün, tarihinin altın çağını yaşadığını söylemek muhtemelen pek de yanlış olmaz. Steam gibi çevrim içi oyun platformları ve Xbox Games Pass gibi aylık abonelikli oyun platformları sayesi de oyun sektörü müthiş bir yükseliş yaşıyor.

Peki, 2019’da, oyunların altın çağının ortasında, Türkiye’de durumlar nasıl? Ülkemizin oyun istatistiklerinde hangi oyunlar öne çıkıyor? Oyuncular, en çok hangi oyunları tercih ediyor? Oyunfor, Türkiye’nin oyun istatistiklerini açıkladı.

En sevilen ve para harcanan oyunlar

fortnite

Oyunfor’un verilerine göre ülkemizdeki oyunseverler, 2019 yılı içerisinde en çok PUBG Mobile ve Fortnite’ı oynamasının yanı sıra en çok parayı da bu iki oyunda harcadılar. İstatistiklere göre ülkemizdeki kadın oyuncular mobil ve savaş oyunlarını, 50 yaş üstü erkek oyuncular ise strateji oyunlarını oynadı.

Futbolun bu kadar çok sevildiği ve ilgi gösterildiği ülkemizde, FIFA ve Football Manager da en çok oynanan oyunlar arasına girmeyi başardı. Listede ayrıca Counter Strike: Global Offensive ve League of Legends gibi oyunlar da yer alıyor.

Türkiye’de en çok oynanan oyunlar

PUBG Mobile

pubg mobile

Fortnite

fortnite

FIFA serisi

fifa

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

League of Legends

league of legends

Football Manager serisi

football manager

World of Warcraft

world of warcraft

Overwatch

overwatch

Battlefield serisi

battlefield

Call of Duty: Black Ops 4

call of duty: black ops 4

Apex Legends

apex legends

Counter Strike: Global Offensive

counter strike: global offensive

PES serisi

pes

Grand Theft Auto V

gta 5

Metin2

metin2

Knight Online

knight online

Zula

zula

Blade and Soul

blade and soul

Pek, siz listedeki oyunlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz, bu listedeki oyunlardan hangisini ya da hangilerini oynuyorsunuz? Fikirlerinizi ve oyun tercihlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/turkiyenin-2019-yili-oyun-verileri-paylasildi/
126
48
19
18
18
Emoji İle Tepki Ver
126
48
19
18
18