Türkiye'ye Gelen Twitch Yayıncısı, Bir Kutu İçecek Almak İsterken Kazıklandı: Sosyal Medya İkiye Bölündü [Video]

69
18
3
1
0
Ülkemize gelen Twitch yayıncısı, canlı yayın sırasında kutu içecek almak için 40 TL ödeyince sosyal medyanın gündemine oturdu.

Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü Arctic Monkeys grubunun iki üyesinin başına oldukça ilginç bir şey gelmiş ve alışveriş yaptıkları bakkalın saldırısına uğramışlardı. Son dönemlerde ülkemizi turistik olarak veya iş amacıyla ziyarete gelen kişilerin karşılaştığı tek gariplik de bu olmadı.  

Yine geçtiğimiz gün, Twitch yayıncısı bir çift İstanbul sokaklarında yaptığı canlı yayın sırasında çiçek satıcısı çocuk tarafından ısırılmıştı. Bugün ise bir başka Twitch yayıncısı Türkiye’yi gezerken yaptığı canlı yayında sosyal medyanın gündemine oturan bir olay yaşadı.  

Bir kutu içeceğe 40 TL ödedi 

Türkiye’yi gezdiği sırada bunu takipçileriyle Twitch yayını üzerinden paylaşan yayıncı, bir dükkana girerek kutu içecek almak istedi. Marketlerde yaklaşık 10 TL’ye satılan içecek için esnafın 40 TL’lik ücret istemesi üzerine yaşanan bu durum sosyal medyada gündem oldu. Yayıncı, ilk önce duyduğu fiyatı yanlış anlayarak içeceğin 14 TL olduğunu düşündü. Ancak esnafın 40 TL olduğunu söylemesi üzerine şaşkınlığını gizleyemedi.  

Canlı olarak yayını izleyen kişiler ise yayıncıya 'bunun bir dolandırıcılık olduğunu' ve içeceği almaması gerektiğini söyledi. İçeceği büyük bir şaşkınlıkla alan yayıncı gezisine devam etti. Bu durumun sosyal medyada paylaşılması üzerine ise görüntülere çok sayıda tepki geldi. Bazı kullanıcılar içeceğin fiyat etiketinde 8,88 TL yazdığını ancak esnafın turist yayıncıya 40 TL'den sattığını söyledi.

Burada belirtmemiz gereken bir şey var; bu etiketler aslında satıcıların kolay bir şekilde fiyatları düzenleyebilmesi ve değiştirebilmesi için tasarlanmış. Yani üzerindeki rakamlar 8'e benzese de aslında esnafların tüm sayıları kolay bir şekilde yazabilmesi için tasarlanmış boş etiketler.

Biliyorsunuz ki ülkemizde de hemen her yerde pek çok şeyin fiyatı değişiklik gösterebiliyor. Tabii ki 330 ml’lik bir kutu içecek için 40 TL oldukça yüksek bir fiyat. Nitekim yayıncının bu alışverişi nerede yaptığını da bilmiyoruz. Sosyal medyada da tam olarak açıkldığımız sebeplerle, kullanıcılar adeta ikiye bölündü. 

İşte gelen tepkilerden bazıları:

69
18
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
69
18
3
1
0