Twitter'a Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşanıyor (Güncelleme: Sorun Çözüldü)

22
3
1
1
0
Geçtiğimiz hafta Facebook ve Instagram'da yaşanan sorunun bir benzeri bugün Twitter'da yaşanıyor. Popüler sosyal medya sitesine dünya genelinde erişilemiyor.

Sosyal medya platformları, artık hayatımızın bir parçası ve hatta bazıları için bağımlılık hâline geldi. Öyle ki bu platformlarda yaşanan sorunlar, insanları çileden çıkartabiliyor. Geçtiğimiz hafta Facebook ve Instagram'da yaşanan sorunun bir benzeri bu sefer de Twitter’da meydana geldi.

Twitter’a an itibariyle ne web sitesi üzerinden ne de mobil uygulaması üzerinden erişilemiyor. DownDetector’de yer alan haritaya göre siteye erişim sorununun en belirgin olduğu ülkeler Birleşik Krallık ve ABD.

twitter çöktü mü

Twitter, bir sorunun olduğunu yukarıdaki fotoğrafla doğrulamışken siteye erişim şikâyetleri ülkemizde de yaşanıyor ve bu sorunun dünya genelinde olduğu düşünülüyor. Haritaya göre sorunun yaşandığı diğer ülkeler arasında Fransa, İspanya, Almanya gibi Batı Avrupa ülkelerinin yanı sıra Hindistan ve Japonya’da da erişim sorunu yaşanıyor.

Twitter'ın anlık olarak erişim durumunu buraya tıklayarak gidebileceğiniz canlı haritadan takip edebilirsiniz. Twitter'da yaşanan bu teknik sorunu anbean takip ederek haberimizdeki güncellemelerle sizlerle paylaşıyor olacağız.

Güncelleme: Saat 22:45 itibarıyla Twitter'a erişim yeniden sağlandı. Yaşanan sorun hakkında henüz resmi bir açıklama gelmezken kullanıcıların platforma girdiklerinde karşılaştığı "Teknik bir sorun var" mesajındaki teknik sorunun ne olduğunu öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Kaynak : https://downdetector.web.tr/durum/twitter/harita/
22
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
22
3
1
1
0