Twitter, Yeni “Metin Biçimlendirme” Seçenekleri Sunmaya Hazırlanıyor: Tweet’lerinizi Süsleyebileceksiniz!

2
0
0
0
0
Elon Musk’ın satın alımı sonrasında epey değişiklik yaşayan Twitter, şimdi de metin biçimlendirme konusunda yeni özelliklere kavuşuyor.

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi’nin paylaşımında, Twitter’a yakın bir zaman içerisinde tweetlerinizi kalın, italik ve altı çizili şekilde süsleyebileceğiniz bir özellik geliyor. 

Twitter’ın tartışmalı sahibi Elon Musk, Ocak ayında bu özelliğin sinyallerini vermişti. Twitter üzerinde sürekli bir değişime giden Musk, geçtiğimiz gün platformun basın mailine “gülen kaka emojisini” otomatik yanıt olarak ayarlamıştı. Ardından bugün edinilen bilgilerde ise gündemde epey kendine yer bulan “mavi tik” özelliğine kimlik doğrulaması getirileceği öğrenildi.

Tweetlerinizi kalın, italik veya altı çizili şekilde atabileceksiniz

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi'nin tweetinde de görebileceğiniz gibi, tweetler yakında tweet oluşturucu penceresinde kalın, italik ve altı çizili seçeneklere sahip olacak.

Öte yandan Twitter tasarımcısı Andrea Conway, geçtiğimiz ay güncellemenin tweet zaman akışları üzerinde nasıl bir etkisi olabileceğine dair bir önizleme paylaşmıştı.

  • Düzenlenen tweet'ler, akışta böyle gözükecek.

Twitter Blue aboneleri için maksimum tweet uzunluğu halihazırda 4.000 karaktere çıkmış durumda ve son bilgilere göre sayının 10.000'e çıkarılması da düşünülüyor. Tweet’lerdeki karakter sayısının artırılmasıyla birlikte, Musk’ın amacının uygulama üzerinde hem daha uzun hem de daha vurgulu metinler hazırlanmasını sağlamak olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanında kullanıcıların daha uzun tweet'lerine satır sonları ekleyerek, akış içinde daha okunabilir hale getirmelerini sağlayacak yeni bir uygulama içi klavye ekranı üzerinde de çalışıldığı biliniyor.

Ek olarak, ortaya çıkan bu özelliğin yalnızca Blue abonelerine mi yoksa tüm kullanıcılara mı geleceği henüz net olarak bilinmiyor. 

Kaynak : https://www.socialmediatoday.com/news/twitters-new-text-formatting-options-move-a-step-closer/645474/
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0