Google'ın Kardeş Şirketi Waymo'dan Tesla'yı Kıskandıracak 'Otonom Araba' Videosu

4
3
2
0
0
Google'ın Kardeş Şirketi Waymo'dan Tesla'yı Kıskandıracak 'Otonom Araba' Videosu
Otonom sürüş özelliğine sahip otomobiller geliştirmek için mesai harcayan firmalardan biri olan Google'ın Venmo aracı, eğlenceli bir video ile karşımıza çıktı.

Bazı şeylerin bir arada güzel olmasını beklemeseniz de ortaya çıkan sonuç, olumlu anlamda büyük şaşkınlık yaşamanıza neden olabilir. Yeşil elmanın üzerine kahve serpmek, reçelle tulum peyniri karıştırmak gibi ikililere bir de Waymo-LoFi HipHop ekleyebiliriz. Zira Google'ın çatı şirketi Alphabet'e bağlı Waymo'nun yeni videosu ile müzik müthiş bir uyum yakalamış.

Bir Waymo çalışanı tarafından paylaşılan video, Waymo'nun resmi Twitter hesabından da paylaşıldı. Her ne kadar video, Elon Musk'ın yaptığı herhangi bir Tesla paylaşımı kadar etkileşim almamış olsa da Tesla'nın otonom araçlar konusunda çok da rahat olmaması gerektiğini gösteriyor.

Waymo bir başına yollarda

Otonom aracın videosu adeta "atari dönemindeki" oyun videolarını hatırlatıyor. O dönemde cihazların gücünü boşa harcamamak için direksiyonun göründüğü yapımlarda direksiyonu tutan bir el görülmezdi. Bu video da direksiyonda bir insan elini hiç görmüyoruz.

Waymo'nun muhtemelen sürücü koltuğunun üstüne yerleştirilmiş bir kamera ile aracın yolculuğuna eşlik ediyoruz. Videodaki saate göre toplamda 74 dakika süren bu yolculukta otomobil, kendi başına San Francisco'da yolculuk yapıyor. Aracın yolculuk boyunca yaptığı her hareketi de orta konsolun üztünde yer alan bilgi eğlence ekranında görebiliyoruz. Waymo yaptığı her hareketi bu ekranda açıklıyor.

Google'ın da çatı şirketi olan Alphabet, Waymo'yu rakiplerinden ayrı bir şekilde kullanıma sunmuş durumda. Uber ve Lyft gibi uygulamalara rakip olması planlanan Waymo One sistemi, Arizona eyaletine bağlı olan Phoenix'te ticari faaliyetlerine başladı. Firmanın bir sonraki hedefi ise San Francisco olacak. 

 

Kaynak : https://9to5google.com/2022/08/20/waymo-lofi-hip-hop/
4
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
3
2
0
0