• Anasayfa
  • Yaşam
  • Amerika'da Bir Kaçak: "15 Bin Beğeni Şartıyla Teslim Olurum"

ABD’li Kaçak: Facebook Paylaşımım 15 Bin Beğeniye Ulaşırsa Teslim Olurum

53
2
2
2
0
Amerika Birleşik Devletleri'nde bir kaçak, polislere teslim olmak için bir anlaşma yaptı. Polisin Facebook üzerinden paylaştığı gönderinin, 15 bin beğeni alması karşılığında teslim olacağını söyleyen kaçak, gönderinin 20 bin beğeni almasına rağmen henüz teslim olmadı.

Amerika Birleşik Devletleri sık sık ülke polisinin orantısız güç kullanmasıyla gündeme geliyor. Ancak bu kez yaşanan bir olay çok farklıydı. Amerika'nın Connecticut eyaletinde yaşanan olayda, hakkında 7 ayrı suçtan yakalama kararı olan bir kaçak, Amerika polisiyle bir anlaşma yaptı. Kaçak, Facebook üzerinden paylaşılan 'Aranıyor' ilanının 15 bin beğeni alması şartıyla teslim olacağını ifade etti. Amerika polisi bu teklifi kabul etti.

Bölge polislerinin Facebook üzerinden yayımladıkları ilanı gören Simms, yine Facebook üzerinden polislerle irtibata geçti. Bu gönderinin 20 bin beğeni alması karşılığında teslim olacağını ifade eden Simms, polisin pazarlık yapması üzerine 15 bin beğeni için anlaştılar. Bu anlaşmadan sonra Facebook üzerindeki gönderide güncelleme yapan polisler, durumu kamuoyu ile paylaştılar.

Bu durumun eyalette yaşayan insanlar tarafından duyulmasıyla birlikte, gönderinin beğeni sayısı yirmi binin üzerine çıktı. Bununla birlikte polisler, sakinlerin sürekli kendilerine bu konuyla ilgili soru sormaları üzerine gönderi üzerinde açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda çok fazla kişinin aynı soruyu sorduğu ancak Simms'in henüz polislere teslim olmadığı belirtildi.

Polislerle bir kaçağın yapmış olduğu bu anlaşma Amerika gündemine de yayıldı. Yapılan açıklamalarda böyle bir anlaşmanın etik olmadığı belirtildi. Ayrıca Simms'in böyle bir yöntemle de teslim olmayacağı, bunun amacının sadece manipülasyon olduğu ifade edildi. Simms ise kendisiyle sosyal medya üzerinden iletişime geçen basın mensupları aracılığıyla bir açıklama yaptı. Simms yaptığı açıklamalarda, polislerin kendisini yakalamak için çok çabaladıklarını, kendisinin de kaçmaktan yorulduğunu ve yaşanan bu sorunlara ailevi meselelerinin neden olduğunu belirtti. 

Kaynak : https://www.bbc.com/turkce/48378130
53
2
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
53
2
2
2
0