AMD, Bilgisayarınızı Değiştirmeden 2 Kat Fazla FPS Almanızı Sağlayacak ‘FSR 3’ ve ‘HYPR-RX’ Teknolojisini Tanıttı

29
3
1
0
0
AMD, oyun performansını artıran yepyeni teknolojilerini tanıttı. Bu bağlamda; görüntülerin çözünürlüğünü yükselten FSR'nin yepyeni versiyonu ve HYPR-RX isimli yeni bir teknoloji oyunseverlerin beğenisine sunuldu.

Gerçekleştirdiği bir etkinlikte NVIDIA GeForce RTX 4090 rakibi ekran kartı Radeon RX 7900 XTX'i tanıtan AMD, ayrıca iki yeni teknoloji de tanıttı. "FSR 3" olarak isimlendirilen ilk ve dikkat çekici teknoloji, AMD'nin geçmiş yıllarda piyasaya sürdüğü ve fps artışı konusunda önemli avantajlar sunan FSR 2'den gelişmiş bir yapıya sahip. AMD'nin FSR (FidelityFX Super Resolution) teknolojisini, NVIDIA DLSS teknolojisine rakip olarak düşünebilirsiniz.

En basit anlatımıyla yapay zekanın yardımıyla oyunlardaki çözünürlüğü artırmaya yarayan AMD FSR'nin en yeni sürümü, 4K çözünürlükte FSR 2'den 2 kat daha güçlü. Lansman sırasında Unreal Engine 5 ile oluşturulmuş bir demo gösteren AMD'ye göre FSR 2'nin 60 fps'de oynatabildiği görüntüler, FSR 3'te 112 fps olarak oynatılabildi.

FSR 3, 2023 yılında oyuncularla buluşacak!

AMD FSR 3

AMD'nin açıklamasına göre FSR 2'den 2 kat güçlü olacak FSR 3, yeni bir teknoloji ile entegre çalışacak. Şirket, bu teknolojinin "Fluid Motion Frames" olduğunu ifade ediyor. Teknolojinin sundukları ile ilgili detaylı bir açıklama yapılmadı ancak bu durumun ilerleyen dönemlerde değişmesini bekliyoruz. Zira AMD'ye göre FSR 3, 2023 yılında piyasaya sürülecek bazı oyun ve yazılımlarla uyumlu olarak çalışacak. 

Bu arada; AMD'nin HYPR-RX isimli bir başka teknoloji daha duyurduğunu belirtelim. Bu teknoloji ile oyunun gecikme süresi ile fps'si otomatik olarak ayarlanacak ve en iyi performans sunulacak. Bu teknolojinin nasıl çalıştığını Dying Light 2 üzerinden gösteren AMD, HYPR-RX kapalıyken 90 fps (30ms), açıkken 166 fps (11ms) görüntü sunmayı başardı. HYPR-RX, 2023'ün ilk yarısında oyuncularla buluşacak.

Kaynak : https://wccftech.com/amd-unveils-fsr-3-motion-frame-technology-double-the-gaming-fps-versus-fsr-2-2023-launch/
29
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
29
3
1
0
0