Bazı YouTube Premium Kullanıcıları Artık FullHD Çözünürlüğünde İndirme Yapabiliyor

18
9
2
1
0
YouTube'un ülkemizde de kullanıma sunduğu Premium hizmetine 1080p çözünürlüğünde indirme özelliği geldi. Bazı kullanıcılar, YouTube'da bulunan videoları 1080p kalitesinde indirebildiklerini bildiriyorlar.

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube, Premium hizmetini dünya genelinde yaygınlaştırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde Türkiye'de de hizmete giren bu sistem, kullanıcıların reklamlardan uzak kalmasını ve istedikleri videoları rahatça indirebilmesini sağlıyor.

Bugüne kadar maksimum 720p kalitesinde indirme imkanı sunan YouTube Premium, artık 1080p çözünürlüğünde videoların indirilmesine imkan sağlıyor. Bundan sonra hem Android hem de iOS kullanıcıları, 1080p görüntü kalitesinde video indirebilecekler.

youtube premium

YouTube, konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadığı için bu özelliğin sınırlarının ne olduğu bilinmiyor. Şu an bazı kullanıcılar YouTube Premium aracılığıyla 1080p çözünürlüğünde videoları indirebildiklerini bildirirken, bazı kullanıcılar ise hala 720p kalitesinde indirme yapabiliyorlar.

Bu özelliğin şu an test aşamasında mı olduğu, tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ve hangi ülkelerde kullanılabileceği net olarak bilinmiyor. YouTube'dan gelecek olan açıklamalarla birlikte bu özellikle ilgili detaylı bilgi sahibi olmuş olacağız.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/youtube_premium_finally_allows_downloading_videos_in_1080p-news-38464.php
18
9
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
9
2
1
0