Gel Bir de Orayı Yık: Disney Plus'a King Kong Dizisi Geliyor!

7
5
1
0
0
Sinemanın en ikonik gorili King Kong bir kez daha ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Disney+'tan yapılan açıklamayla bir King Kong dizisinin yapım aşamasında olduğu duyuruldu.

Kafatası Adası'nın kralı, devasa boyutlarıyla dehşet saçan King Kong çok uzun zamandır sinemanın favori gorili durumunda bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda bir de Godzilla ile karşı karşıya gelen King Kong, Disney+ ekranlarında kendi dizisine kavuşacak. 

Deadline'ın haberine göre şu anda King Kong adıyla yapım sürecine başlanmış olan yapımda dev gorilin orijinal hikayesini göreceğiz. Disney Branded Television ekibi, dizi için oldukça dikkat çekici bir ekibi bir araya toplamayı da başarmış durumda. 

Marvel ve Star Wars evrenine ait yapımları ve çok daha fazlasını izlemek için hemen Disney Plus’a üye olabilirsiniz! 

Disney+ ekranlarında dizisi olmayan karakter kalmayana kadar devam!

king kong

Görünen o ki Disney, elindeki hemen her markayı yeni bir dizi veya filmle kendi bünyesine katmaya kararlı. Disney, bu kez de gözünü King Kong'a dikerek karakterin ilk dizisini çekmeye hazırlanıyor. Bu yapımda karşımıza yeni bir Kong çıkacak ve karakterin geçmişi anlatılacak.

Paper Girls'ün yaratıcısı Stephany Folsom tarafından kaleme alınacak olan macera dizisinde klasik canavar hikayesi günümüze uyarlanacak. Dizi boyunca King Kong'un köken hikayesini ve bu karakterin etrafında oluşturulmuş olan mitolojiyi keşfedeceğiz. Bu esnada Merian C. Cooper'ın orijinal eserinden de bolca yararlanılacak. 

Yapım ekibinde Folsom'ın yanı sıra Atomic Monster'ı temsilen Michael Clear, Rob Hackett ve James Wan ve World Builder Entertainment'ı temsilen Dannie Festa ve Marc Manus da yer alacak. Yapım için Joe DeVito'nun görsel romanı da kullanılacak. 

90 yıllık geçmişi ve karmaşık telif hakları ile pek çok kez filmlerde gördüğümüz King Kong'un daha önce de bir dizisi yapılmaya çalışılmış ancak o proje başarısız olmuştu. Bakalım Disney, sahip olduğu gücü kullanarak bir Kong dizisi yapmayı başarabilecek mi?

Disney Plus'a hemen üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Kaynak : https://deadline.com/2022/08/king-kong-series-disney-plus-stephany-folsom-james-wan-atomic-monster-disney-branded-television-1235098603/
7
5
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
5
1
0
0