Elon Musk, Twitter'ın 'En Çok Takipçisi Olan' Kullanıcısı Oldu (E Dükkan Senin Zaten)

8
2
1
0
0
Twitter'ın sahibi Elon Musk, Twitter'ın en çok takipçili ismi haline geldi. Bu unvan, bugüne dek eski ABD Başkanı Barrack Obama'ya aitti. Musk, şimdiden Obama'ya yaklaşık 40 bin takipçiyle fark attı.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter'ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan milyarder iş insanı Elon Musk ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Elon Musk, sahibi olduğu platformun en çok takipçili ismi haline geldi. Bugüne dek Twitter'da en çok takipçiye sahip olan isim, eski ABD Başkanı Barrack Obama'ydı.

Yaptığımız kontrollerde, Barrack Obama'nın an itibarıyla 133 milyon 42 bin 98 takipçiye sahip olduğunu görüyoruz. Elon Musk'ın güncel takipçi sayısı ise 133 milyon 81 bin 590. Haziran 2022'de 100 milyon takipçi barajını aşan Musk, şimdi yeni bir unvana daha sahip olmuş oldu. 

Paylaşımların ciddileşmesi, Elon Musk'ın takipçi sayısını artırmış olabilir

Elon Musk Twitter

Elon Musk, Twitter'ı yıllardır aktif olarak kullanıyor. Geçmişte daha çok kafasına göre paylaşımlar yapan Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra platformla ilgili en yeni haberleri kendi hesabından paylaşmaya başladı. Bu durum, Twitter ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak isteyen kullanıcıların ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

Barrack Obama'nın Twitter hesabındaki durum:

Barrack Obama Twitter

Twitter'daki popüler hesaplardan bahsetmişken, sıralamanın üçüncü sırasında 113 milyon 308 bin 491 takipçi ile Justin Bieber'ın, dördüncü sırasında 108 milyon 389 bin 52 takipçi ile Katy Perry'nin ve beşinci sırasında da 108 milyon 293 bin 835 takipçi ile Rihanna'nın bulunduğuna tanıklık ediyoruz. Katy Perry ile Rihanna arasındaki rekabetin nasıl sonuçlanacağını zaman gösterecek. 

8
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
2
1
0
0