• Anasayfa
  • Sinema
  • Game of Thrones Finalinde Drogon, Demir Taht’ı Neden Eritti?

Game of Thrones Finalinde Drogon, Demir Taht’ı Neden Eritti?

39
26
3
2
1
Game of Thrones dizisinin final bölümünde Drogon adlı ejderha, alevini kullanarak uğruna çok kanlar dökülen Demir Taht’ı eritip yok etmişti. Bu hareketin sebebi açıklandı.

Game of Thrones’un son sezonu çok ciddi tartışmalara konu oluyor. Hayranlar final sezonundan nefret etti ve yeniden çekilmesini istiyor. Öte yandan dizinin final sezonu rekor kırarak 32 Emmy adaylığı aldı. Dizinin aday olduğu ödüllerden biri de, final bölümüyle aday olduğu “Bir Drama Serisinde Göze Çarpan Yazarlık’ ödülü. Emmy ödül komitesinin ‘Acaba başka bir diziyle mi karıştırdılar?’ diyebileceğimiz bu ödüle adaylığı sürecinde, bölümün senaryosu da insanların erişimine açıldı. 

Senaryoda bazı dikkat çekici noktalar olsa da bunlar arasında en çok göze batanı, Drogon adlı kertenkele irisi ejderhaya ait. Daenerys’in son kalan ejderhası olan Drogon, Daenerys’in ölümüyle beraber öfkelenerek Demir Taht’ı eritmişti. Bunu neden yaptığı ise tartışma konusuydu. İnsanlar, genel olarak ejderhanın bu hareketini Demir Taht'tan nefret etmesine ve taht için Daenerys’in ölmüş olmasına bağlıyordu. 

game of thrones

Peki gerçekte durum böyle mi? Senaryoya göre değil. Drogon’un yaptığı hareket, belli bir hedefi olmadan bağırıp çağırmanın ejderhalara uyarlanmış versiyonu. Drogon rastgele ateş saçarken taht arada kaldığı için yanıp yok oluyor. 

Son sezonda insanlar genel olarak senaryonun iyi olabileceğini ancak yanlış işlenmiş, hayran yapımı bir hikaye gibi olduğunu söylüyorlardı. İnsanların diziye yönelik eleştirilerinden biri de karakter gelişimlerinin kaybolmasıydı. Bu senaryo da bu noktada HBO’ya pek yardımcı olacak gibi değil. 

Kaynak : https://www.cnet.com/news/game-of-thrones-finale-script-explains-why-drogon-melted-the-iron-throne/
39
26
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
39
26
3
2
1