Gazi Üniversitesi Turkuaz Takımı, Hyperloop Geliştirme Yarışmasına Damga Vurdu!

38
7
2
1
0
Gazi Üniversitesi, Turkuaz Takımı tarafından geliştirilen Hyperloop bu yıl TEKNOFEST'e damgasını vurdu.

Gazi Üniversitesi Turkuaz Takımı, TEKNOFEST’te ‘Hyperloop’ araçlarıyla üstün bir başarı sergiledi. 16 takım arasından finale kalan 4 takımdan biri olan Turkuaz Takımı, aynı zamanda tünelde yarışan 2 takımdan da biri oldu. 

Gazi Üniversitesi Turkuaz Takımı tarafından geliştirilen ‘Hyperloop’ aracı bu yıl TEKNOFEST’e adeta damga vurdu. Biz de Turkuaz Takımı’nı bu başarısından dolayı tekrar kutluyoruz. Peki Hyperloop’u başarıya taşıyan detaylar neler? Gelin birlikte bakalım. 

50 metrelik test sürüşüyle beğeni topladı!

gazi üniversitesi hyperloop

16 kişilik bir ekip tarafından hayata geçirilen Hyperloop, 160 metreden önce ve 180 metreden sonra durmaması gereken takımlar arasında yerini almayı başardı. Tünel içi hassas konum kontrolü, kesintisiz haberleşme, çok noktalı çekiş ve tork kontrolü, özgün pnömatik ve rejeneratif fren sistemleri, fotoelektrik sensörlerler, otonom sürüşe imkan veren yer kontrolü arayüzü Turkuaz Takımı’nı finale taşıyan özellikler oldu. 

50 metrelik kısa test sürüşüyle TEKNOFEST’te büyük bir beğeni toplayan Hyperloop, en hızlı şekilde en uzun mesafe kat eden üstün haberleşme sistemiyle tüm görevleri her iki yönde de otonom olarak gerçekleştirebilen ilk Hyperloop aracı oldu. Hyperloop 158 metre hızlanan, 4 metrede duran ve 92 km hıza ulaşan Türkiye'nin ilk Hyperloop aracı oldu.

38
7
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
38
7
2
1
0