Getir, Süpermarket İşine Girdi: İlk Fiziksel Marketini Hollanda'da Açtı!

64
16
7
3
2
Çevrimiçi hızlı teslimat platformunun ötesine geçen Getir, bu kez süpermarket alanına kaydı. Şirket, Hollanda'da Amsterdam şehir yönetiminin şikâyetçi olduğu bir depoyu süpermarkete çevirdi.

Dünya çapında adından söz ettiren ve günümüzde Türkiye’nin yanı sıra 8 ülkede hizmet veren Getir, son zamanlarda Hollanda’da büyük bir sorunla karşı karşıyaydı. Amsterdam kentinde depolarıyla ‘şehrin estetiğini bozmak’ ile suçlanan şirket, buna önlem olarak bir deposunun camlarını sanat galerisine çevirmişti.

Getir, depolarının dönüşümü için çalışmalarını sürdürürken bugünse şirketin gelecekteki potansiyel dallarından biri olabilecek bir dönüşüme imza atıldı. Getir, Amsterdam’daki bir deposunu süpermarkete çevirdi. Söz konusu dönüşüm, deponun, bulunduğu bölgedeki imar planına uymamasından kaynaklanıyordu.

Hem süpermarket, hem depo görevi görecek:

getir

Getir’in önceden sadece dağıtım merkezi olarak görev yapan deposu, şirketin Hollanda Başkanı Florian Brunsting’in açıklamasına göre artık “tıpkı geleneksel süpermarketlerin binanın kapalı bir bölümünden yaptığı gibiçevrimiçi teslimat yapmaya devam edecek. Deponun ana amacı ise süpermarket görevi görmek olacak.

Getir’in bu dönüşümü, aynı zamanda bir pilot uygulama görevi de görecek. Şirket, Amsterdam’da süpermarketin ne kadar başarılı olacağını yakından takip edecek. Söz konusu uygulamanın başarılı olması durumunda Getir’in yakında süpermarketlerini de açmaya başlamasını bekleyebiliriz. Tabii bunun için uzun bir süre beklemek gerekecek.

Kaynak : https://www.businessinsider.nl/getir-flitsbezorger-darkstore-amsterdam-supermarkt-bestemmingsplan/
64
16
7
3
2
Emoji İle Tepki Ver
64
16
7
3
2