Google'dan Microsoft Word'ü Sildirecek Teknoloji: Dokümanlar'da Yapay Zeka, Kendi Kendine Yazı Yazacak

8
3
1
1
0
Google, yıllardır geliştirmekte olduğu dil modelini ve diğer yapay zekâ araçlarını en sonunda kullanıma açıyor. Google Docs'a metin yazdırma geliyor, geliştiricilere yapay zekâlara erişim hakkı tanınıyor.

Uzun yıllardır geliştirilen yapay zekâ teknolojileri artık her internet kullanıcısının kolaylıkla erişip kullanabileceği düzeye geldi. ChatGPT ve Midjourney gibi üretken yapay zekâlar da kendi alanlarında liderliği üstlendi.

Bugün, yapay zekâ teknolojileri konusunda yakından takip edilen Google’dan da büyük haberler geldi. Google, kendi geliştirdiği yapay zekâlarını kullanımına açacağını duyurdu.

Google’ın kullanıma sunacağı yapay zekâlardan bir örnek: Google Docs üzerinde otomatik metin yazma!

Google’ın kullanabileceğimiz yapay zekâları arasında yapay zekâ ile metin üretmemizi sağlayacak bir teknolojisi de bulunacak. Yapay zekâ ile istediğiniz konuda metin yazdırabilecek, bu metni sonradan istediğiniz şekilde düzenleyebileceğiz. Bu özelliğin testleri önümüzdeki haftalarda başlayacak.

Geliştiriciler için sunulan yeni PaLM API ve MakerSuite:

google yapay zeka

Uygulama geliştiricileri, yeni PaLM API ile Google’ın büyük çaplı dil modellerine erişim sağlayabilecek. Bu sayede ChatGPT gibi yapay zekâ sohbet botları, müşteri hizmetleri için yapay zekâ destekli yanıt araçları ve akla gelebilecek her türlü proje geliştirilebilecek.

MakerSuite ise geliştiricilere, projelerinin prototiplerini olabildiğince hızlı ve kolay bir şekilde üretme şansı sunacak. Ayrıca geliştirilen tüm projeler, Google’ın kendi altyapısında depolanacak. Bu sayede bu sistemler için yüksek maliyetli sunucular satın almak gibi ihtiyaçlar ortadan kalkacak.

MakerSuite ve PaLM API, şu an için seçili geliştiricilerin kullanımına açıldı. Her ikisine de erişim sağlamak için önümüzdeki günlerde bir bekleme listesinin oluşturulacağı açıklandı.

Kaynak : https://blog.google/technology/ai/ai-developers-google-cloud-workspace/
8
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
3
1
1
0