GTA 6 Hakkında Sağlam Kaynaklardan Yeni Bilgiler Geldi: Vice City'ye Dönüyoruz, Hem de Kadın Karakterle

31
14
10
3
1
Grand Theft Auto serisinin yapımcısı olan Rockstar Games, GTA VI ile birlikte karşımıza ilk defa bir oynanabilir kadın karakter çıkaracak. Oyunda Miami'ye de gideceğiz.

Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu olacak GTA VI için uzun yıllardır devam eden bekleyiş sürüyor. Konsollarda ve bilgisayarlarda uzun yıllardır oynanan GTA V'in yerini alacak olan oyun hakkında çok sayıda farklı teori ve iddia bulunuyor. 

Bu iddialardan biri ise Bloomberg'den geldi. Sektöre ve Rockstar Games'e yakın olan Bloomberg'e göre uzun zamandır beklenen oyunda, oyunun merkezinde bir kadın karakter yer alacak. Ek olarak, oyun GTA V'ten çok Grand Theft Auto: Vice City havasına sahip olacak. 

GTA tarihinin ilk kadın başkarakteri

gta 6

Bugüne kadar GTA serisinde baş karakter her zaman erkek olmuştu. Son yıllarda şirket içinde de kadınların haklarını iyileştiren ve maaş eşitsizliğini giderme yolunda adımlar atan Rockstar, iddialara göre GTA VI ile birlikte de oyuna ilk defa bir kadın baş karakter koyacak. Latin Amerikalı bu kadın karakter oynanabilir tek karakter olmayacak, bir çift hırsızı canlandıracağız. Bugüne dek kadın oynanabilir karakterler konusunda sürekli olarak 'katı' bir duruş sergileyen Rockstar'ın bu hamlesinin, kadın hakları savunucularının dikkatini çekmek ve onayını almak için yapıldığı iddia edildi.

ABD'li oyun firması, daha önce 2018 yılında şirket içindeki eşitsizlikler ve zorbalık davranışları gündeme gelmişti. Sonrasında da firmanın iç işleyişinde bu sorunu ortadan kaldırmak için çeşitli adımlar atılmıştı. Bu süreçte firmanın oyunlarında da bazı değişiklikler ortaya çıktı. GTA V'te translara yönelik alaycı ifadeler kaldırıldı, Hatta GTA Online için hazırlanan ve hakkında pek çok bilginin ortaya çıktığı Cops'n Crooks isimli ek paket de George Floyd'un bir polis memuru tarafından vurulmasının ardından sessizce iptal edilmiş ve oyuna eklenen ve ek paketi işaret eden tüm kanıtlar kaldırılmıştı.

Yalandan da olsa Miami

gta vi

GTA VI'da yaşanacak olaylar genel olarak Miami'nin kurgusal bir versiyonunda gerçekleşecek. Rockstar daha önce de GTA: Vice City'de bizi bu kurguya götürmüştü. Bloomberg'in haberinde kesin olarak Vice City denilmiyor olsa da, daha önceden gelen ipuçları ve iddialar da serinin daha önceki oyunlarında gördüğümüz şehre dönüşe işaret ediyor.

Peki sizce Rockstar yıllardır oyunlarına eklemediği oynanabilir kadın karakteri bu kez GTA 6'ya ekleyecek mi?

GTA serisinin evrimi

Kaynak : https://comicbook.com/gaming/news/gta-6-grand-theft-auto-vi-release-female-protagonist-ps5-xbox-pc-report/
31
14
10
3
1
Emoji İle Tepki Ver
31
14
10
3
1