• Anasayfa
  • Sektörel
  • Huawei, Facebook Uygulamalarını Çalıştıracağını Belirtti

Huawei; Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın Telefonlarında Çalışmadığını Yalanladı

30
14
4
0
0
Huawei, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan 'Facebook'un uygulamalarından mahrum bırakılacağı' iddialarını yalanlayarak uygulamaların Huawei cihazlar aracılığıyla kullanılabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Facebook, Huawei yasağının ardından Huawei cihazlarında Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamalarının kullanılamayacağını belirtmişti. Bu söylenti de Huawei kullanıcıları arasında büyük bir telaşa sebep olmuştu.

Huawei, Android Authority’ye yaptığı açıklamada kullanıcılarını rahatlatmak için mobil cihazlarında mobil uygulamaların kullanılabilir olmaya devam edeceğinden bahsetti. Bu uygulamaların arasında Facebook uygulamasının yanı sıra Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp’ın da bulunduğunu belirtti.

ABD’nin yaptırımları Huawei’nin başında hâlâ kara bir bulut gibi gezmeye devam etse de Huawei’nin var olma mücadelesinin sona ermediği bir gerçek. Son günlerde yaptırımdan yaptırıma koşan Huawei, yalnızca ABD ticaretiyle ilgili değil, çalışanlarıyla ilgili de bir yaptırıma maruz kalmıştı.

Onca yaptırımın ardından Huawei’nin geleceği şu an için belirsiz gibi görünse de şirketin kararlı politikaları sebebiyle Huawei’nin geleceğiyle ilgili kesin bir şey söylemek zor.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/huawei-facebook-whatsapp-instagram-997120/
30
14
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
30
14
4
0
0