• Anasayfa
  • Mobil
  • Mate 30 Pro'nun Ekranında Daha Büyük Kavisler Olacak

Huawei Mate 30 Pro’nun Kavisli Ekranına Dair Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

25
14
2
2
0
ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşından en çok etkilenen şirketlerden biri olan Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 30 Pro ile ilgili bazı yeni bilgiler ortaya çıktı. Iceuniverse isimli Twitter hesabının paylaştığı bir görsele göre Mate 30 Pro’nun ekranında bulunacak kavisler, 90 dereceye yakın olacak.

Son birkaç senedir hayatımızın içinde yer alan kavisli ekrana sahip akıllı telefonların sayısı, her geçen gün artmaya devam ediyor. Hatta kavisli ekranın artık standart hâle geldiğini söylemek yanlış olmaz. Huawei’nin amiral gemisi serilerinden olan Mate model telefonlarda da kavisli ekran görülmeye başlanmıştı. Şimdiyse serinin yeni üyesi Mate 30 Pro’nun kavisli ekran tasarımıyla ilgili bir yeni bilgi ortaya çıktı. Akıllı telefonlarla ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen Iceuniverse, Huawei Mate 30 Pro’nun Huawei P30 Pro’da olduğu gibi hem sol hem de sağ taraftan kavisli bir ekrana sahip olacağını gösteren bir ekran koruyucusunun görselini paylaştı.

Mate 30 Pro ile ilgili ortaya atılan bu iddiaya dair henüz Huawei cephesinden gelen bir açıklama yok. Üstelik bu, Huawei’nin yanıtsız bıraktığı tek iddia da değil. Daha önce gelen sızıntılara göre Mate 30 Pro’da bulunan arka kameraların çerçevesi, Mate 20 Pro’ya kıyasla daha büyük olacak. Bu arada belirtmekte fayda var, Mate 30 Pro’nun kameralarıyla ilgili arka kameraların çerçevesinin dikdörtgen, diğerinin de yuvarlak olacağı yönünde 2 adet bilgi mevcut. Son olarak da tartışılması hâlâ son bulmamış çentiğin Mate 20 Pro’da bulunan çentiğe göre daha küçük olacağı söyleniyor.

huawei mate 30 pro

Cihazın teknik özellikleriyle ilgili bugüne kadar ortaya çıkan bilgilerden bahsedecek olursak Mate 30 Pro’da, 90 Hz tarama hızına sahip bir OLED ekran bulunacağı, cihazın Kirin 985 işlemciye sahip olacağı, hızlı şarj özelliğinin 55 W gücünde olacağı ve 4.200 mAh kapasitesinde bir bataryanın telefonu besleyeceği söyleniyor.

Kaynak : https://www.huaweicentral.com/huawei-mate-30-pro-display-includes-large-curves-on-the-edges/
25
14
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
25
14
2
2
0