Sadece 30 Adet Üretilecek: Ultra Lüks SUV Lincoln Navigator One Piyasaya Çıkıyor!

13
3
2
1
0
Dünya üzerinde sadece 30 adet bulunacak olan aşırı lüks Lincoln Niavigator One ilk olarak Çin'de yollara çıkacak. Bu lüks SUV'de adeta yok yok.

Lincoln Navigator için işler ABD'de pek de istenildiği gibi gitmiyor, zira geçtiğimiz aylarda bu araçlar birkaç defa geri çağrılmak durumunda kaldı. Yine de aracın ABD'deki satışları stabil gözükürken, Çin'den gelen yoğun talep ise firmanın yüzünü güldürüyor. Amiral gemisi SUV modelinin ülkedeki başarısı üzerine firma, gerçekten de gemi gibi bir özel versiyonu ülkede satışa sunma kararı aldı. 

Sadece Çin'de satılacak olan Navigator One modeli yalnızca 30 adet üretilecek. Navigator L'in uzun aks aralıklı versiyonu üzerine inşa edilen araç Chengdu Motor Show'da da karşımıza çıktı. Aracın başka modellerde bulunmayan bazı özellikleri de göze çarpıyor.

VIP araç gibi VIP araç: Navigator One

lincoln navigator one

Genellikle Lincon Navigator serisini üç sıra koltuğu bulunan aile araçları olarak görmemize rağmen bu modelde yalnızca iki sıra koltuk var -ki o koltuklar da araba koltuğundan çok lüks şezlonglara benziyor. Ortada dev bir kol dayanağı var ve onun üzerinde de bir tablet kontrol ekranı yer alıyor. Böylece arkada otururken de aracın lüks fonksiyonlarını kontrol etmek mümkün oluyor. 

navigator one

Aracın içinde tavanda gizli LED aydınlatma bulunuyor. Ayrıca Navigator One kendi içinde bir televizyona ve televizyonun alt kısmında bulunan bir sound bara sahip. Tabii ki aracın sıra dışı lüksleri bu kadarla kalmıyor. 

Navigator One'ın içinde bir de Çin usulü çay servis seti bulunuyor. Çin kültüründe önemli yer tutan çay seramonisine uygun olarak seçilmiş olan bu lüks set, yolcuların sıcak bir şeyler içebilmesini de mümkün kılıyor .

navigator one

Dışarıdan baktığımızda ise aracın gümüş-mor çift tonlu özel boyası hemen dikkat çekiyor. Böylesine şaşaalı bir otomobile elbette küçük tekerlekler yakışmayacağı için Lincoln'ün tercihi 22 inçlik jantlar olmuş. 

Lincoln Navigator One'ın kaputunun altında ne olduğuna dair bir açıklama olmasa da, en akla yatan alternatif 3.5 litre turboşarjlı bir V6 motor bulunduğu yönünde. Diğer modellerde bu motor 440 beygir güç üretiyordu. Araçta ayrıca dört tekerden çekiş sistemi ve 10 vitesli şanzıman ile geliyor. 30 Lincoln Navigator One'ın da daha fuar bitmeden satılmış olabileceği belirtiliyor. 

Kaynak : https://www.motor1.com/news/609015/lincoln-navigator-one-china-debut/
13
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
3
2
1
0