Netflix, Resmi Olarak Uygun Fiyatlı Paketleriyle Telefonlara Geliyor

44
5
2
1
0
Dizi ve film yayınında önde gelen isimlerden olan Netflix, yeni bir aylık ödeme planı test ediyor. Standart paketin yarı fiyatına sunduğu mobil odaklı paket, yakın zamanda Hindistan'da uygulamaya geçecek.

Akıllı telefonların ekranlarının büyümesi ve ekran/gövde oranlarının da artmasıyla birlikte telefonlar, televizyonların yerini almaya başladı. Bu gelişmeyle birlikte video yayın platformları, telefonları odak noktası haline getirerek bu alandaki çalışmalarını hızlandırdı.

Günümüzde Netflix ve YouTube gibi birçok platform, televizyon ve bilgisayar üzerinden kullanılabiliyor olsa da en çok kullanıldığı alanların telefon olduğu biliniyor. Bunun farkında olan Netflix ise yeni bir kampanya çıkarmaya hazırlanıyor.

netflix

Dünyanın en büyük dizi film yayın platformlarından olan Netflix, daha ucuz bir abonelik seçeneği çıkartacağını onayladı. Netflix'in yalnızca mobil hizmetini kapsayan sistem, Hindistan'da başlayarak diğer ülkelere de yayılması bekleniyor.

Yalnızca mobil hizmeti kapsayan bu planda aboneler, içeriklere yalnızca telefon ve tablet gibi mobil cihazlar aracılığıyla ulaşabilecek. Başka bir deyişle yalnızca mobil odaklı planınızla bilgisayar ya da televizyon üzerinden dizi izleyemeyeceksiniz.

netflix

Netflix, mobile özel olan planını Hindistan'dan daha fazla kullanıcıyı kendi platformuna çekmek için etkili bir yöntem olarak gördüğünü belirtti.

Netflix'i keşfetmek ve televizyondan dizi/film izlemek gibi bir derdi olmayan kullanıcılar için son derece cazip olan bu ödeme planıyla birlikte Netflix'in çok daha fazla kullanıcıyı platformuna çekeceği düşünülüyor. Geçtiğimiz üç ayda 544 milyon dolar kaybettiğini belirten ve yalnızca 2,7 milyon yeni abone kazandığını söyleyen Netflix'in, yeni ödeme planını bu sebepten dolayı çıkarmış olabileceği düşünülüyor.

mobil paket

Hindistan'da denenen sistemde kullanıcılar 250 rupi karşılığında Netflix'i yalnızca mobil platformlarda kullanma şansını yakalamıştı. Hindistan'daki standart Netflix paketinin 500 rupi olduğunu ve fiyatın yarı yarıya düştüğünü de belirtmekte fayda var.

Şu an için bu ödeme planının Hindistan'dan sonra diğer ülkelerde de uygulanacağı bilinmese de ilerleyen zamanlarda Netflix'in konuya ilişkin açıklamalarda bulunması bekleniyor. Netflix'in dizilerini izlemek isteyen ancak fiyatı pahalı bulan kişileri çekebilecek olan bu sistemin birçok kullanıcıyı da platforma katacağı düşünülüyor.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/netflix-mobile-only-1010478/
44
5
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
44
5
2
1
0