• Anasayfa
  • Oyun
  • PS5'in Fiyatına Dair Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

PlayStation 5'in Fiyatının Ne Zaman Açıklanacağı Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

24
5
2
2
1
Sony'nin merakla beklenen yeni konsolu PlayStation 5'in fiyatının ne zaman açıklanacağı hakkında yeni iddialar ortaya atıldı. Buna göre 10 Ağustos'ta düzenlenecek olan State of Play etkinliğinde konsolun fiyatıyla birlikte geri kalan pek çok detayı ortaya çıkacak.

Sony'nin merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5 hakkında şimdiye dek öğrendiklerimiz oldukça sınırlı. Daha önceki etkinlikte konsolun tasarımını görsek bile oyuncuların en merak ettiği konular olan fiyat, tanıtım tarihi ve erişilebilirlik detayları hâlen daha gizemini koruyor.

Daha önceki pek çok sızıntıda PlayStation 5'in fiyatı ve satış tarihine dair çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Şimdiyse sızıntı haberlerle tanınan Twitter kullanıcısı 'IronManPS5', yeni nesil konsol hakkında bazı iddialar ortaya attı.

Bir sonraki State of Play etkinliğinde PlayStation 5'e dair yeni detaylar açıklanabilir:

Twitter kullanıcısının 4chan'den alınan ekran görüntüleriyle desteklediği iddialara göre Sony'nin bir sonraki State of Play etkinliği 10 Ağustos tarihinde gerçekleşecek. Bu noktada paylaşılan ekran görüntülerinde en dikkat çeken yer, klip listesinde PlayStation 5 için sunum videolarının yer alması.

Buna göre 10 Ağustos'taki etkinlikte "Konsola genel bakış fragmanı", "Geriye dönük uyumluluk fragmanı", "Tanıtım fragmanı" ve "PlayStation 5 fragmanı" gibi sunumlar gösterilecek. Sızıntının kaynağı, "PlayStation 5 fragmanı" kapsamında konsolun fiyatının gösterilebileceğini söylüyor.

PS5

Burada unutulmaması gereken nokta, 4chan sızıntılarının pek güvenilir olmadığı. Bununla birlikte sızıntıları gündeme getiren IronManPS5 isimli kullanıcının sicili de pek iyi sayılmaz. Son birkaç ay içinde PlayStation 5'e dair birçok paylaşımda bulunan kullanıcı, bu iddiaların çoğunda yanılmıştı.

Ayrıca koronavirüs salgını döneminde şirketlerin, normale kıyasla planlarında değişikliğe gitmesinin de artık alışıldık bir durum olduğunu; iddialar ortaya atıldığı tarihte doğru olsa bile şirketlerin sonradan plan değişikliğine gidebileceğini unutmamak gerekiyor.

Bu söylentiler doğru olsun ya da olmasın Microsoft'un ağustos ayında, Series X geriye dönük uyumluluk hakkında açıklamalar yapacağı bir Xbox Series X etkinliği planladığını biliyoruz. ABD'li firmanın bu etkinlikte, daha uygun fiyatlı Xbox Series S konsolunu da açıklaması bekleniyor. Sonuç olarak tüm bu iddiaların doğru olup olmadığını ancak ilerleyen günlerde görebileceğiz.

Kaynak : https://bgr.com/2020/08/01/ps5-price-reveal-august-state-of-play-leak/
24
5
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
24
5
2
2
1