Samsung, 5G Gelmeden 6G Teknolojisini Konuşmaya Başladı

22
4
1
1
1
Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Samsung Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee, 6G'yi şimdiden çalışma plaları arasına eklemiş durumda.

Samsung Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee’nin bugün, diğer Samsung yetkililerine 6G, blok zinciri teknolojisi ve yapay zeka ile ilgili bir e-posta gönderdiği ortaya çıktı. E-postanın içeriğinde bu teknolojiler üzerine yoğunlaşmak için özel sermaye şirketleriyle bir ortaklık geliştirme konusu bulunuyordu.

Şubat ayında Samsung'un telekomünikasyon ağlarına daha fazla yatırım yapacağı hakkında çıkan söylentiler sonunda gerçekleşiyor gibi görünüyor. Şu an için telekomünikasyon ağı ve ağ donanımları konusundaki en büyük tedarikçi Huawei olsa da son ABD yasağının ardından gerekli donanımları alamayan Huawei’nin bu sektörde uzun süreli bir ömrünün olmadığı da düşünülüyor.

2018 yılında küresel telekomünikasyon donanımları piyasasında Huawei %29’luk bir payla lider konumdayken Samsung %5’in altında yer alıyordu.

Lee ve diğer Samsung yetkilileri arasında geçen toplantı sürecinde şirket, bu sektöre girdiğinde Huawei benzeri bir olayla karşılaşırsa ne yapacağına dair bir riske tepki planı üzerinde de durdu. Tüm bunların yanı sıra gönderilen e-postada ABD-Çin arasındaki ticari savaştan ve Huawei’nin ABD’den donanım ve yazılım almasını engelleyen yasaktan bahsedilmedi.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Samsung-wants-to-be-a-player-in-6G-networking-gear_id116881
22
4
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
22
4
1
1
1