• Anasayfa
  • Donanım
  • Sony'nin A7S III Kamerasının İlk Görseli Ortaya Çıktı

Sony'nin A7S III Kamerasının İlk Görseli Ortaya Çıktı

12
2
2
1
0
Kamera dünyasında hatrı sayılır şirketlerden bir tanesi olan Sony, A7S III adını verdiği modelinin duyurusunu bundan bir buçuk sene önce gerçekleştirmişti. Aradan geçen bu kadar süreden sonra kamerayla ilgili bir görsel ortaya çıktı.

Piyasadaki bilinen kamera üreticilerinden bir tanesi olan Sony, yaklaşık bir buçuk sene önce A7S III adlı makinesinin yakın bir süre içerisinde çıkacağını duyurmuştu. Japon şirket, bundan yaklaşık bir yıl sonra ise Sony A7R IV adını verdiği kamerasının duyurusunu gerçekleştirmişti.

Sony A7S III ortaya çıktı

Sony A7S III

Adından da anlaşılabileceği üzere bir söylenti sitesi olan Sony Alpha Rumors, Sony A7S II olduğunu iddia etikleri bir fotoğraf paylaştı. Sony Alpha Rumors’un yöneticisi olan Andrea Pizzini, Instagram hesabından bir fotoğraf paylaştı ve yeni kameranın duyurusunun çok yakında olduğuna dair sağlam kanıtları olduğunu söyledi.

Andrea Pizzini, iki tarihi işaret etti. Bundan ilki Ocak 2020’de gerçekleşecek olan CES 2020 (Tüketici Elektroniği Fuarı) oldu ki oldukça yakın bir tarih olduğunu söyleyebiliriz. Pizzini’nin işaret ettiği ikinci tarih ise biraz daha uzak bir tarihte, Nisan ayındaki NAB 2020 (Ulusal Yayıncılar Birliği) oldu.

Ortaya çıkan fotoğraflarda Sony A7S III’ün bilindik Sony kameralara göre daha ince bir gövdeye sahip olduğu görülüyor. Pizzini, kameranın donanım özellikleri konusunda çok fazla bir bilgiye sahip olmadığını ancak prototipin 8K değil 4K 120p çekim yapabildiğini ve Panasonic S1H’deki gibi bir havalandırma sistemine sahip olduğunu söyledi. Ayrıca adlandırma konusunda A7S III mü yoksa A7S IV mü tercih edileceğini bilmediğini de dile getirdi.

Pizzini, ayrıca Sony’nin A7S III’teki hedefinin insanların kameradan olan beklentisini aşmak olduğunu ifade ederken, 4K 120p’nin bu hedef için oldukça iyi bir başlangıç olduğunu da söyledi. Peki, siz Sony’nin yeni kamerası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://www.diyphotography.net/first-leaked-image-of-the-new-sony-a7s-iii/
12
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
2
2
1
0