Spotify Şarkıları YouTube Music’e Nasıl Aktarılır?

16
5
1
1
0
YouTube Premium ile birlikte sunulan Spotify rakibi YouTube Music, özellikle müzik arşivi konusunda oldukça başarılı. Peki Spotify çalma listenizi YouTube Music’e nasıl aktarabilirsiniz? Yapmanız gereken tüm işlemleri anlatıyoruz.

Hizmet vermeye başladıktan 14 ay sonra Türkiye’de resmen erişime açılan YouTube Premium, oldukça avantajlı seçenekler içeriyor. İlk 3 ayı tamamen ücretsiz olan , YouTube Music'i de kullanıcılara sunuyor. Music servisi, Doğrudan YouTube videoları entegre olduğu için Spotify’dan çok daha geniş bir arşive sahip. 

Eğer Spotify’dan YouTube Music’e geçiş yapmak istiyor, bu geçiş sırasında çalma listelerinizi kaybetmek istemiyorsanız sizin için basit bir rehber hazırladık.

Spotify çalma listeleri YouTube Music’e nasıl aktarılır?

youtube spotify aktarma

Bu aktarım işlemi için aslında çok sayıda ücretli hizmet veren uygulama ya da tarayıcı servisi var. Ancak ücretsiz ve stabil olarak çalışan, tüm listenizi ufak tefek eksikler haricinde YouTube Music’e aktaran hizmet sayısı çok az.

Bu arada, ücretli aktarım servisleri bile listenizin %100’ünü aktarma garantisi vermiyorlar. Zira YouTube Music, YouTube altyapısından faydalandığı için çoğu içeriğin farklı üreticiler tarafından yüklenen versiyonu söz konusu. Aynı nedenle YouTube aktardığınız listedeki şarkıların tamamı doğru kaynaktan, resmi kanallardan gelmeyebilir, bilginiz olsun.

  • Öncelikle YouTube Premium hakkında bilgi almak ve 3 aylık ücretsiz deneme sürecine başlamak için buraya tıklayın,
  • YouTube Premium üyeliğinizi başlattıktan sonra Spotify üyeliğinizi hemen iptal etmeyin,
  • İşlemi gerçekleştirmek için PlayListBuddy isimli servisi kullanacağız, siteye ulaşmak için tıklayın,

spotify

  • Login to Spotify seçeneğine tıklayın, Spotify hesabınızla bağlantı kurun.
  • Soldaki dikey menüde Spotify hesabınızla takip ettiğiniz tüm çalma listelerini göreceksiniz.

youtube

  • Dilediğiniz çalma listesinin üzerine tıklayıp içerdiği tüm şarkıları sağ tarafta görebilirsiniz.
  • Şimdi de sağ üst köşede yer alan Sign in YouTube seçeneğine tıklayın,

playlist aktarma

Sağ üst köşeye yeni butonlar eklenecek, Convert Playlist seçeneğine tıklayarak çalma listesindeki tüm şarkıları, aynı çalma listesi adıyla birlikte YouTube Music uygulamasına aktarabilirsiniz.

oynatma listesi aktarma

Listenizdeki şarkı sayısının çokluğuna göre YouTube listesinin oluşturulma süresi uzayabilir. Sağ alt köşedeki View on YouTube butonuna tıkladıktan sonra listeyi YouTube üzerinde açabilir, YouTube ya da YouTube Music uygulamaları üzerinden listeyi görüntüleyebilir, indirebilirsiniz.

16
5
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
16
5
1
1
0