Testleri Başarıyla Sonuçlanan Samsung Galaxy Fold, Yeniden Piyasaya Çıkacak

15
8
2
0
0
Yılan hikayesine dönen katlanabilir telefonlar ve Galaxy Fold'un çıkışı en sonunda bir sonuca ulaşmış görünüyor. Zira ortaya çıkan son bilgiler, Samsung'un premium cihazı Galaxy Fold'un bu ay sonra piyasaya sürülebileceğini söylüyor.

Birkaç ay önce piyasaya çıkması planlanan, ancak ekrandaki sorunlar yüzünden geri çekilmek zorunda kalınan Galaxy Fold, tekrar test aşamasına sokulmuştu. Daha önce bu testlerin bittiğini söylemiştik. Fakat bununla beraber Samsung'un ikinci nesil katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığı da ortaya çıkmıştı. Bu yüzden neyin ne olacağı belli olmayan bu durumda, kafalar iyice karışmıştı.

Şimdi ise endüstri uzmanları ve profesyonelleri cihazın nihai sürümünün test edildiğini iddia ediyor. Geçen aydan bu yana 2000 adet prototipin denendiği, muhtemel kusurların bulunmaya çalışıldığı ve bunların işe yaradığı söyleniyor. Cihaz geçtiğimiz günlerde bir metroda da görülmüştü.

Nasıl olduğunu bilmesek de Samsung sorunları halletti. Tahminlere göre menteşe geliştirildi, ekrandaki koruyucu film yanlara doğru genişletildi ve bu şekilde ekrandan sökülmesi imkansız hale getirildi. Hatırlayacak olursak telefonun en büyük problemi, bu koruyucu filmle görüntünün yansıtıldığı ekran arasına tozların girmesi ve ekranı kullanılamaz hale getirmesi vardı. Aynı zamanda insanlar bunun sıradan bir koruyucu film olduğunu sanmış ve bu yüzden sökmeye çalışmışlardı.

Samsung'un karşısında Huawei ve onun cihazı Mate X olduğu için hızlı olmak zorunda kalması, Samsung'u biraz zorlamış olsa da bunun kullanıcı için faydalı olduğu aşikâr. Benzer şekilde Samsung bu süreç içerisinde daha önce hiçbir şekilde aklına gelmeyecek hatalar ve çözümlerle karşılaştığı için bir sonraki nesilde de çok daha iyi bir ürün ortaya koyabilecektir.

1980 dolarlık ABD fiyatıyla şu ana kadar çıkışını gördüğümüz en pahalı "alınması mantıklı" telefon olan Galaxy Fold, bakalım çıktığında nasıl olacak. Yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://tablet-news.com/samsung-galaxy-fold-expected-to-launch-imminently-tests-finalized/
15
8
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
15
8
2
0
0