Tinder'dan Hayvanseverlerin Ayakta Alkışlayacağı Özellik: Flört Ararken, Köpek Sahiplendirilecek

5
2
1
0
0
Arkadaşlık uygulaması Tinder, bugün hayvanseverlerin fazlasıyla seveceği ve takdir edeceği yeni bir özellik sundu. Bu özellikle birlikte kullanıcılar, profillerine pek çok bilgiye ek olarak sahiplenilebilecek köpekleri ekleyerek bu köpekler için bir sahip bulunmasına aracı olacak.

2012 yılında piyasaya sürülen arkadaşlık uygulaması Tinder, bugün çıkış amacına tamamen ters ancak takdir edilesi bir özelliğe imza attı. Platform, ABD’de kutlanan Ulusal Köpek Haftası için kullanıcıların başıboş köpekleri sahiplenmesini kolaylaştıracak ayrı bir özellik oluşturdu.

Kullanıcılar, uygulamaya eklenen yeni özellikle 5 farklı hayvan barınağından köpek sahiplenme imkânına sahip olacak. Peki bu özellik nasıl çalışıyor?

Tinder sayesinde evsiz kalan köpeklere yeni yuvalar bulunabilecek

tinder

Yeni özelliği kullanmak isteyen kişiler, Tinder’ın oluşturduğu “Rescue Matches” sayfasına ulaşarak kendi bölgelerindeki bir köpeği sahiplendirmek üzere seçerek profillerine ekleyebilecekler. Özelliğin adım adım kullanımı şu şekilde:

  • Kullanıcılar, sahiplendirilecek köpeği Rescue Matches üzerinden seçiyor,
  • Kendilerinin bir fotoğrafını yüklüyor,
  • Tinder, bu iki fotoğrafı bir araya getiriyor ve kullanıcının, sahiplendirilecek köpekle bir fotoğrafı oluşturuluyor,
  • Kullanıcı, bu fotoğrafı indirerek Tinder profiline ekliyor.

Oluşturulan fotoğraf şu şekilde gözüküyor:

tinder

Özellik, pek çok hayvansever tarafından olumlu yorumlarla karşılaşırken, aynı zamanda bazı 'fırsatçılar' için de araç oldu. Zira Tinder'ın paylaştığı verilere göre yalnız kullanıcıların %70'i, profil fotoğraflarında bir köpek olmasının eşleşmeleri artırdığına inanıyordu. Dolayısıyla bu araç, bir tür 'ben bir hayvanseverim' edasıyla yeni eşleşmeler için bir araç olarak kullanılmaya başladı.

Tinder’ın yeni özelliği şu anda sadece ABD’de ve 24 Eylül'e kadar kullanılabiliyor olsa da gelecekte bu özelliğin farklı ülkelerde de yayınlanmasını bekleyebiliriz. Öte yandan Tinder veya farklı bir şirket/geliştirici, bu fikir ile yola çıkıp bambaşka bir uygulamayla karşımıza çıkabilir.

Kaynak : https://www.tinderpressroom.com/2022-09-20-Tinder-Matches-Singles-With-Adoptable-Dogs-For-National-Dog-Week
5
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
0
0