Nihayet: Twitter, Grup Oluşturmadan Aynı Tweeti Birden Fazla Kişiye Göndermeyi Test Ediyor

5
1
1
1
0
Ünlü yazılımcı Jane Manchun Wong, Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği açığa çıkardı. Bu özellik, kullanıcıların bir tweeti birden çok kişiye ayrı ayrı göndermesini sağlıyor. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz net değil.

Sosyal medya platformlarına uyguladığı tersine mühendislik işlemleriyle platformların üzerinde çalıştıkları yeni özellikleri açığa çıkaran yazılımcı Jane Manchun Wong, Twitter'ın yıllardır tartışılan bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Wong tarafından keşfedilen yeni özellik, kullanıcıların birden çok doğrudan mesaj gönderme işlemini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Twitter kullanıcılarının yıllardır istediği özelliklerden bir tanesi, bir tweetin birden çok kişiye gönderilmek istenmesi durumunda grup sohbet başlatma zorunluluğunun kaldırılmasıydı. İşte Wong tarafından keşfedilen özellik, kullanıcıların bu talebini karşılamaya hizmet ediyor. Öyle ki bir kullanıcı, bundan sonra tweeti birden çok kişiye gönderirken, bu işlemi bir grup oluşturmadan yapmış olacak.

Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni özellik böyle görünecek

Twitter

Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, tıpkı WhatsApp'taki bir mesajı birden çok kişiye iletme özelliği gibi çalışıyor. Yani yazdığınız bir mesajı ya da göndereceğiniz bir tweeti birden çok kullanıcıyı seçerek, bu kullanıcılara ayrı ayrı gönderme işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Twitter'ın üzerinde oluşturduğu özelliğin kullanıma sunulmasıyla, yıllardır devam eden bir tartışma da son bulmuş olacak.

Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen özellik, henüz test aşamasında bile değil. Bu yüzden, özelliğin ne zaman kullanıma sunulabileceğine dair bir şey söyleyemiyoruz. Ayrıca bu özelliğin tüm platformlar için aynı anda sunulup sunulmayacağı da net değil. Twitter'ın bir mesajı birden çok kullanıcıya ayrı ayrı gösterme özelliği ile ilgili detaylar, birkaç ay sonra çok daha net bilgilerle açığa çıkmış olacak gibi görünüyor.

Kaynak : https://www.digitalinformationworld.com/2021/07/twitter-is-testing-ability-to-send-out.html
5
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
1
1
0