Tüm Reklamlardan Kurtaran 'Twitch Turbo' Abonelik Fiyatlarına Zam Geldi: Peki Türkiye'deki Güncel Fiyat Nasıl?

9
4
1
0
0
Twitch kullanıcılarına tüm kanallardaki reklamları kaldırma gibi bazı avantajlar sunan Twitch Turbo aboneliğine zam geldi. ABD'deki kullanıcılar, artık bu hizmet için 11,99 dolar ödeme yapacaklar. Peki Türkiye'de durum nasıl?

Dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından Twitch ile ilgili tüm kullanıcıları ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Platform yönetimi, tüm reklamların kaldırılmasını ve bazı ekstralar sağlayan "Twitch Turbo" özelliğine zam yapmaya karar verdi. Fiyat zammına rağmen Turbo aboneliğin sunduğu avantajlarda hiçbir değişim olmadı.

Twitch kullanıcıları, reklamların kaldırılmasına ek olarak genişletilmiş ifade setleri, kullanıcı adı renkleri, genişletilmiş yayın depolama ve sohbet rozetleri gibi ekstra özellikler içeren Twitch Turbo'ya ABD'de 8,99 dolar karşılığında sahip olabiliyorlardı. Artık bu durum değişti. Bugün itibarıyla Twitch Turbo satın almak isteyenler, 11,99 dolar ödeme yapması gerekecek.

Twitch Turbo Türkiye fiyatı ne kadar?

Twitch Turbo

Twitch yönetimi, Turbo hizmeti için kısmi olarak yerel fiyatlandırma politikası uyguluyor. Hizmeti Türkiye'den satın almak istediğiniz zaman yine dolarla ödeme yapıyorsunuz ancak ödediğiniz tutar ABD'den daha düşük. Buna göre; Türkiye'de Twitch Turbo abonesi olmak isteyen kullanıcıların, aylık 6,99 dolar ödeme yapmaları gerekiyor.

Bu arada; halihazırda Twitch Turbo abonesi olan kullanıcılar, yapılan fiyat değişiminden etkilenmeyecekler. En azından şimdilik. Kullanıcılara gönderilen bir e-postada, mevcut abonelerin 3 ay daha önceki fiyatlardan Turbo avantajlarından faydalanabilecekleri ifade ediliyor. Eylül ayı geldiğinde, herkes aynı fiyatlar üzerinden Twitch Turbo aboneliği satın alacak.

Kaynak : https://www.theverge.com/2023/5/25/23737655/twitch-turbo-price-increase-subscription
9
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
4
1
0
0