Yeni CEO Açıkladı: Twitter 2.0, Tam Olarak Neyi Amaçlıyor?

5
3
1
1
1
Twitter'ın yeni CEO'su Linda Yaccarino, çalışanlara bir e-posta gönderdi. Bu e-postada, bir süredir dillendirilen Twitter 2.0'ın son tüketiciye neler sunacağı anlatılıyordu. İşte o üst tondan cümlelerin kurulduğu e-posta...

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Twitter'ın yeni CEO'su Linda Yaccarino'nun göreve resmen başladığından ve hatta ilk icraatını da gerçekleştirdiğinden bahsettik. Gelen son haberler, CEO'nun artık Twitter dönüşümü için hazır olduğunu gözler önüne seriyor.

Linda Yaccarino, tüm Twitter çalışanlarına bir e-posta gönderdi. Bu e-postada, zaman zaman Elon Musk tarafından da dile getirilen "Twitter 2.0"ın tam olarak neyi amaçladığı ve yenilenecek platformun son kullanıcıya neler sunacağı çok net bir şekilde anlatıldı. Gelin o e-postaya yakından bakalım.

Twitter 2.0, "dünyanın en doğru gerçek zamanlı bilgi kaynağı" olacak!

Twitter 2.0

Çalışanlara gönderdiği e-postada oldukça iddialar cümleler kuran Yaccarino, Twitter 2.0 misyonunun "dünyanın en doğru gerçek zamanlı bilgi kaynağı" olmak olduğunu söyledi. Ayrıca " iletişim için küresel bir kent meydanı olmak" istediklerini anlatan Twitter CEO'su, bunun ancak çalışanların motivasyonu ile mümkün olacağını da sözlerine ekledi. Tarih yazmanın eşiğinde olduklarından bahseden CEO, platformun başarısının tüm çalışanların sorumluluğunda olduğunu da belirtti.

Twitter'ın CEO'su Linda Yaccarino'nun çalışanlara gönderdiği e-posta:

Twitter 2.0'ı Birlikte İnşa Etmek!

Elon, uzay araştırmalarından elektrikli araçlara kadar bu endüstrilerin dönüşüme ihtiyacı olduğunu biliyordu ve bu yüzden yaptı. Daha yakın zamanlarda, küresel şehir meydanının (Twitter) bizim için en önemli olan şeyler hakkında filtrelenmemiş bilgi alışverişi ve açık diyalog yoluyla medeniyeti ileriye götürmek için dönüşüme ihtiyacı olduğu giderek daha açık hale geldi.

Twitter 2.0'a girin.

Twitter, dünyanın en doğru gerçek zamanlı bilgi kaynağı ve iletişim için küresel bir kent meydanı olma misyonundadır. Tarih yazmanın eşiğindeyiz ve bu boş bir söz değil. BİZİM gerçeğimiz bu.
Bu güçlü vizyona kollarınızı dolayarak başladığınızda, kelimenin tam anlamıyla her şey mümkündür. Gerçekten inanmalı ve bu inanç için çok çalışmalısınız. Ve bu tamamen yeniden icat anında, koridorları aşma, yeni ortaklıklar kurma, yeni sesleri kutlama ve birlikte dünyayı değiştirebilecek bir şey inşa etme fırsatına sahibiz. Ve şu ana kadar söyleyebildiğim kadarıyla, bunun için yaratılmışsın.

Twitter 2.0'ın başarısı tamamen bizim sorumluluğumuzdadır. 
 

Büyük düşünmemiz gerekiyor.
Dönüşmemiz gerekiyor.
Hep birlikte yapmamız gerekiyor.

Ve tüm bunları ilk ilkelerden başlayarak, varsayımlarımızı sorgulayarak ve sıfırdan yeni bir şey inşa ederek yapabiliriz. Gezegendeki her insanın, ortağın ve yaratıcının ellerine yeni bir gelecek verme şansına sahip olmak nadirdir.

İşte tam da bu yüzden buradayım – hepinizle birlikte.
Kaynak : https://www.theverge.com/2023/6/12/23758258/twitter-ceo-linda-yaccarino-first-employee-memo
5
3
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
5
3
1
1
1