• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi Mi MIX 4'ün Özellikleri Ortaya Çıktı

108 MP Kameralı Xiaomi Mi MIX 4'ün Özellikleri Ortaya Çıktı

55
5
2
2
0
Xiaomi, akıllı telefon kameraları konusunda çığır açacak olan telefonu Xiaomi Mi MIX 4 telefonunu çıkarmaya hazırlanırken telefona dair bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Çin'de bulunan bir kaynak, telefonun başlıca özelliklerini internet üzerinden paylaştı.

Xiaomi, Samsung ile ortaklık kurarak 108 MP çözünürlüğündeki bir kamerayı, Xiaomi Mi MIX 4 ile birlikte akıllı telefon sektörüyle tanıştırmaya hazırlanıyor. Telefona karşı olan ilgi son derece yüksek ve telefonun özelliklerine dair bilgiler şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Telefonun çıkış tarihinin yaklaşmasıyla birlikte Çin'deki bir kişi, akıllı telefonun bilgilerini açıkladı.

Xiaomi Mi MIX 4'ün ekran boyutuyla ilgili bir bilgi henüz ortaya çıkmamış olsa da 2K çözünürlüklü kavisli bir ekranın telefonda bulunacağı biliniyor. 2,96 GHz'lik sekiz çekirdeğin bulunacağı Xiaomi Mi MIX 4, Qualcomm'un son işlemcisi Snapdragon 855+ ile güçlendirilecek. 12 GB gibi bir RAM'le gelecek olan cihazda 1 TB büyüklüğünde bir dahili depolama bulunacak. Telefonun aynı zamanda UFS 3.0 depolama desteğini barındıracağı belirtiliyor.

Xiaomi Mi Mix 4'te ters kablosuz şarj yer alacak

mi mix 4

(Xiaomi Mi MIX 3)

Mi MIX 4'ün 4.500 mAh'lik bir bataryayı 30 W hızlı şarj desteğiyle sunması bekleniyor. Aynı zamanda kablosuz şarj özelliğini de bünyesinde barındıracak olan cihazın ters kablosuz şarj özelliğini de kullanıcılarına sunacağı söyleniyor. Tüm bunların yanı sıra Xiaomi Mi MIX 4'ün MIUI 11'i kullanacak olan ilk akıllı telefonlardan biri olacağı da belirtildi.

Telefonun en merak edilen kısmı olan kamera kısmına geldiğimizdeyse çığır açan özelliklerin burada yer aldığı görülebiliyor. Dörtlü bir kamera dizilimiyle birlikte gelecek olan Xiaomi Mi MIX 4, 108 MP çözünürlüğünde bir ana kameranın yanı sıra 16 MP'lik bir süper geniş açılı lens, 12 MP'lik bir lens ve periskop lens ile birlikte gelecek. Ortaya çıkan bilgilerde telefonun ön kamerasına dair bir bilgi bulunmuyor.

Xiaomi Mi Mix 4, 3.5mm kulaklık girişiyle gelecek

Telefonun diğer özelliklerine gelecek olursak Xiaomi Mi MIX 4'ün 3,5 mm kulaklık girişine ve NFC desteğine sahip olduğu belirtildi. Tüm bunların yanı sıra telefonun seramik bir gövdeyle geleceği de söylendi.

Telefon hakkında bundan önce çıkan bilgilerde telefonun 5G desteğiyle birlikte geleceğine dair bilgiler de yer alıyordu. Yine de telefonun şu an için 5G destekli ya da 4G LTE ile birlikte gelip gelmeyeceğine dair net bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2019/08/22/xiaomi-mi-mix-4-leak-reveals-sd855-12-gb-ram-and-108mp-quad-camera-with-periscope-lens/
55
5
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
55
5
2
2
0