Yaşlandırma Uygulamasını Kullanarak Dolandırıcılık Yapan Bir Türk Yakalandı

75
6
4
3
2
FaceApp uygulamasını kullanarak yüzünü değiştiren ve Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarında çeşitli ürünler sattığını iddia ederek kapora toplayan ardından da izini kaybettiren Uğur E. isimli bir şahıs, dolandırıcılıktan elde ettiği paraları bir türkü barda harcarken yakalandı.

İnsanların yüzünü yaşlandırma ve gençleştirmeye yarayan FaceApp isimli bir uygulama, son dönemlere damgasını vurdu. Pek çok kullanıcının indirdiği ve yaşlanmış hallerini sosyal medya platformlarında paylaştığı bu uygulama, bu kez bir dolandırıcılık için kullanıldı. 

Ankara'da yaşanan olayda 2 yıldır aranan ve hakkında 57 farklı dolandırıcılık suçlamasının olduğu Uğur E. isimli bir kişi, dolandırıcılıktan elde ettiği paraları bir eğlence mekanında harcarken polisler tarafından yakalandı.

faceapp

Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden çeşitli ürünler sattığını iddia eden Uğur E. ürünleri kargolamadan önce kapora alıyordu ve ardından da izini kaybettiriyordu. Müşterilerine, FaceApp uygulamasını kullanarak farklı bir yüz gösteren ve karşı tarafın güvenini sağlamak için bu yöntemi pek çok kez kullanan Uğur E. inşaat malzemeleri, konteynerler, asker ve polisler içinse silah kılıfı ve bot sattığını söyleyerek aralarında asker ve polis de olan pek çok kişiyi dolandırdı.

Dolandırıcılıktan elde ettiği parayı harcamak için bir türkü bara giden Uğur E., bu mekanda polisler tarafından gözaltına alındı. İlk başta suçlamaların tümünü reddeden, bekçi olduğunu ve aranmasının bulunmadığını, kendisinin başka birisiyle karıştırıldığını söyleyen Uğur E. kısa bir süre sonra suçunu itiraf ederek "Ne yapayım onlar inanmasaydı, kimsenin parasını zorla almadım ki!" dedi.

Polisler tarafından yakalanan Uğur E. şimdi, mahkemede hesap verecek.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/faceapp-uygulamasiyla-dolandirdi-eglence-mekaninda-paralari-harcarken-yakalandi-41283746
75
6
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
75
6
4
3
2