Amazon, AirPods Rakibi Yeni Kulaklığı 'Echo Buds'ı Tanıttı

13
2
2
1
1
Teknoloji devi Amazon, Apple'ın AirPods'una ucuz yollu rakip olabilecek yeni kulaklığı 'Echo Buds'ı tanıttı. Kulaklıklar, Amazon'un asistanı Alexa ile birlikte Siri ve Google Asistan'ı da destekliyor.

ABD merkezli Amazon şirketi kuşkusuz teknolojinin öncülerinden biri. Şirketin gelecek teknolojilerine yaptığı yatırımın hesabı yapılamayacakken her gün yeni bir teknoloji haberi bizlere ulaşıyor. Bu sefer de şirket Apple’ın AirPods’larına rakip olacak yeni kulaklıklarını tanıttı.

Amazon’un Apple rakibi yeni kulaklıklarının ismi Echo Buds olarak duyuruldu. Kulaklıkların en büyük özelliği ise Amazon’un asistanı olan Alexa’nın kulaklıklar ile kontrol edilebilmesi. Kulaklıklar sayesinde Alexa, kullanmak isteyen kullanıcılarının hemen yanında olacak.

amazon echo buds

Yeni kulaklığın fiyatı da üretici şirketi düşününce oldukça ucuz sayılabilecek nitelikte. Echo Buds, yalnızca 129 dolarlık (yaklaşık 730 TL) fiyat etiketine sahip. Kulaklıkların ses kalitesi konusunda ise şu anda genel bir hüküm olmamasına rağmen iyi bir şey bekleyebileceğimizi söyleyebiliriz. Aktif gürültü engelleyici özelliğini en efektif şekilde getirebilmek için Bose firmasıyla çalışan Amazon, kulaklıklar kutudan çıkmadan güven vermeyi başardı diyebiliriz.

Amazon’un Echo Buds’larının bir görevi de Alexa asistanını ev ortamının dışına çıkarabilmek. Amazon şu anda ev teknolojilerinde lider markalardan biri olsa da ev dışında pek de adı anılmayan bir marka. Ayrıca Siri ve Google Asistan gibi asistanların varlığı Alexa’nın tercih edilmesini zorlaştırıyor.

Alexa’yı kulaklarınıza getiren Echo Buds aynı zamanda Siri ve Google Asistan desteğine de sahip. Dolayısıyla kullanıcı istediği asistanı kullanmakta özgür. Amazon’un yeni kulaklığı bugün ABD’de ön satışa çıkıyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/09/25/amazons-echo-buds-bring-alexa-to-your-earholes/
13
2
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
13
2
2
1
1