Pinterest ile Amazon'dan İnternet Alışverişlerini Hiç Olmadığı Kadar Kolaylaştıracak Anlaşma!

3
2
1
0
0
Amazon ile Pinterest arasında çok yıllı bir iş birliğine gidildi. Bu iş birliği kapsamında Pinterest, ilgilenilen ürünlerle ilgili Amazon reklamları gösterecek. Kullanıcı, doğrudan bu reklam üzerinden alışveriş yapabilecek.

2009 yılında kurulan ve o gün bugündür bir ileri iki geri hizmet vermeye devam eden Pinterest, platformun kaderini belirleyecek bir anlaşma yapmış gibi görünüyor. Bugün yapılan mali durum toplantısında gerçekleştirilen bir duyuru, Pinterest ile Amazon Ads arasında çok yıllı bir anlaşmaya varıldığını ortaya koydu. Anlaşma detayları açıklanmadı ancak yapılan iş birliği, Amazon ve Pinterest'i birlikte kullanan tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıracak türden.

Pinterest'i bilirsiniz. Pano sistemine sahip olan platform, fotoğraf ve video odaklıdır. Tüketiciler, bu uygulamayı kullanarak yaşantılarıyla ilgili yepyeni fikirlere ulaşma imkanı yakalarlar. İşte Amazon'un reklam bölümü ile yapılan anlaşma da tam olarak buna odaklanıyor. En genel anlatımı ile Pinterest kullanıcıları, bundan sonra ilgilendikleri ürünlerle ilgili Amazon reklamları görmeye başlayacaklar. Böylelikle görülen bir ürün, anında satın alınabilecek.

Hem Amazon hem de Pinterest kazanacak

Pinterest ve Amazon anlaştı

Pinterest ile Amazon arasındaki anlaşma, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıracak türden. Zira bir Pinterest kullanıcısı, uygulamadan bulup Amazon reklamını gördüğü bir ürün için Pinterest'teki bilgilerini kullanabilecek. Böylelikle üyelik açma veya bilgi girme zorunluluğu ortadan kalkmış olacak. Pinterest verileri ile Amazon, birbirine entegre olarak çalışacak. Bu arada; Pinterest'in aylık kullanıcı sayısının 463 milyon seviyesinde olduğunun açıklandığını belirtelim.

Pinterest, Amazon ile yaptığı anlaşmanın kullanıcı tarafı ile ilgili daha fazla detay vermedi. Öyle ki Amazon reklamlarının nerelerde görüleceği, kullanıcıların Amazon'a mı gitmek zorunda kalacağı yoksa alışverişin Pinterest'te mi tamamlanacağı gibi hususlar belli değil. Ancak Pinterest, bu durumun önümüzdeki yıl itibarıyla değişeceğini söylüyor. Takvimler 2024'ü gösterdiğinde, bu iş birliğinin meyvelerini yemeye başlayacağız.

Kaynak : https://techcrunch.com/2023/04/27/pinterest-announces-multi-year-ads-partnership-with-amazon/
3
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
1
0
0