Barbie, The Dark Knight'ı Geçerek Warner Bros.'un En Başarılı Filmi Oldu!

14
10
7
4
3
Barbie, çıkışının üzerinden haftalar geçmesine rağmen gişede zirvede yer almaya devam ediyor. Greta Gerwig imzalı yapım, Warner Bros.'un en başarılı filmi olmayı başardı.

21 Temmuz 2023 tarihinde vizyona giren Greta Gerwig imzalı Barbie, çıkalı neredeyse bir ay olmasına rağmen başarısını sürdürüyor. 17. gününde dünya çapında 1 milyar dolar hasılatını geçen yapım, geçtiğimiz hafta sonu da zirvede yer almaya devam etti.

Box Office Mojo verilerine göre Barbie, şu ana kadar dünya çapında 1 milyar 191 milyon dolar hasılat elde etti. Bunun 537,5 milyon doları ABD’den, 660,6 milyon doları ise diğer ülkelerden geldi.

Barbie, The Dark Knight’ı geçerek Warner Bros.’un ABD’deki en başarılı filmi oldu

Sadece ABD hasılatlarını karşılaştırdığımızda Barbie’nin The Dark Knight, Aquaman, Hobbit üçlemesi gibi bazı başarılı Warner Bros. filmlerini geride bıraktığını görebiliyoruz. 

Warner Bros.’un ABD’deki en çok hasılat elde eden filmi bugüne kadar Christopher Nolan imzalı 2008 yapımı The Dark Knight idi. The Dark Knight, 534 milyon dolar ile şirketin ABD hasılatlarında en iyi filmi konumunda yer alıyordu. Ancak Barbie, son verilerle birlikte Nolan’ın efsane Batman filmini geride bırakarak Warner Bros. tarihinde zirveye yerleşti.

Barbie, dünya çapında ise Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2’nin gerisinde Warner Bros.’un en iyi ikinci filmi durumunda

Dünya çapındaki hasılata baktığımızda ise yine Barbie’nin Warner Bros. yapımları arasında en tepede olduğunu görüyoruz. Film, 1 milyar 191 milyon dolar hasılatla Warner Bros.’un dünyada en çok hasılat elde eden ikinci filmi konumunda. Birinci ise 2011’de çıkış yapan ve 1 milyar 315 milyon dolar kazanan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2. Bu filmi geçip geçemeyeceğini ise ilerleyen haftalarda göreceğiz.

Son olarak Barbie’nin tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmler arasında şu anda 25’inci sırada olduğunu belirtelim. En büyük rakibi Oppenheimer ise 650 milyon dolar ile bu listede 163’üncü sırada bulunuyor.

14
10
7
4
3
Emoji İle Tepki Ver
14
10
7
4
3