İngilizce Öğrenme Platformu BukyTalk, 21 Milyon TL'lik Değerlemeye Ulaştı

0
0
0
0
0
Anadili İngilizce olan eğitmenlerle İngilizce öğrenmenizi sağlayan BukyTalk, üçüncü yatırım turunu tamamladı. Platform, sunduğu özellikler ile yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başardı.

İngilizce öğrenmek, hayatımızın pek çok alanında kritik bir önem arz ediyor. Neticede bugün sadece İngilizce bildiğiniz için bile iş bulup, çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu bağlamda; size İngilizce öğretmeyi amaçlayan çok sayıda platform da mevcut. Artık İngilizce öğrenmek her zamankinden daha kolay. Onlardan bir tanesi olan BukyTalk, yatırımcıların gözbebeği haline gelmiş durumda. Hemen belirtelim; BukyTalk, Startup Centrum tarafından yapılan ve 200 bin kişinin katıldığı oylamada "Yılın Eğitim Girişimi" seçildi.

Anadili İngilizce olan eğitmenler ile yabancı dil öğrenmenize yardımcı olan BukyTalk, üçüncü yatırım turunu tamamladı. İlk kez Aralık 2020'de 750 bin TL'lik değerleme ile Alesta Yatırım’ın dikkatini çeken platform, geçtiğimiz yıl ise Fonbulucu üzerinden 4 Milyon TL değerleme ile 480.000 TL yatırım aldı. Platformun üçüncü yatırım turu ise Fonangels üzerinden gerçekleştirildi. 21 milyon TL değerleme ile yatırım turuna çıkan BukyTalk, 2 milyon 250 bin TL’lik talep toplamayı başardı. BukyTalk, bu sayede iki farklı kitle fonlama platformu üzerinden yatırım toplayan ilk şirket oldu.

Peki bir İngilizce öğretme platformu nasıl bu kadar büyük yatırım alabiliyor?

BukyTalk

Dil bilgisinden ziyade tamamen günlük ve profesyonel konuşmaya odaklanan BukyTalk'un dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi, kullanıcıya ihtiyacı olan her şeyi sunabiliyor oluşu. Bu bağlamda; isterseniz günlük İngilizce, isterseniz de mesleki İngilizce eğitimi alabiliyorsunuz. Üstelik BukyTalk, şirketlere özel planlamalar da yapıyor. Bu sayede çalışanlarının İngilizce öğrenmesini isteyen işverenler, ekibin tamamı için özel olarak programlanmış eğitimler aldırabiliyorlar. İş Bankası, QNB Finansbank ve LC Waikiki gibi markaların bu platformdan hizmet almış olması, BukyTalk'un nasıl bu kadar büyük miktarda yatırım alabildiğinin ispatı niteliğinde. Platformun kendini kanıtladığını söyleyebiliriz.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, BukyTalk CEO'su Hasan Can Üretmenoğlu oldu. Üretmenoğlu şöyle konuştu: İlk aldığımız yatırım ile ürün ve pazar uyumumuzda kesinliğe ulaşmıştık. Panellerimizi yenilemiş, ekibimizin gelişimi için ilk tohumları atmıştık. İkinci yatırım ile birlikte ekip sayımızı genişletmiş, aplikasyonlarımızı çıkartmıştık. Tabir-i caizse gaza basmak için zemini iyi bir şekilde hazırladık. Şimdi gelen üçüncü yatırım ile gaza basma zamanı geliyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0