Oyuncu Ekipmanlarıyla Bilinen Corsair, Origin PC'yi Satın Aldı

15
3
1
0
0
Oyuncu bilgisayarları için ürettiği çevre birimleriyle bilinen Corsair, bilgisayar üretim sektörüne giriyor. Şirket bu bağlamda, özelleştirilebilir bilgisayar hizmeti sunan Origin PC'yi satın aldığını duyurdu.

Ürettiği çevre birimleriyle iyi bir çıkış yakalayan ve özellikle de oyuncu bilgisayarlarına hitap eden şirketlerden bit tanesi olan Corsair, şimdi de oyuncu bilgisayarı sektörüne girmeye hazırlanıyor. Corsair, yaptığı bir duyuruyla Florida merkezli bilgisayar üreticisi Origin PC'yi satın aldığını açıkladı.

Origin PC, bir yerden tanıdık gelebilir. Bu konuda haklısınız çünkü Origin PC dün hazırladığımız PC, Xbox One, Nintendo Switch ve PlayStation 4'ü bir arada sunan özel sistemin geliştiricisi. Bu ürünle ilgili detayları hemen aşağıda bulunan ilgili haberimiz aracılığıyla inceleyebilirsiniz.

Corsair'in CEO'luk görevini sürdüren Andy Paul konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, oyun sektörünün sürekli olarak büyümeye devam ettiğinin farkında olduklarını ve bu kapsamda yeni bir bilgisayar toplamak isteyen kullanıcıların farklı ürünlerle uğraşmak yerine Corsair'i tercih edeceklerini açıkladı. 

Origin PC'nin CEO'su Kevin Wasielewski de konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda Corsair'in Origin PC için çok iyi bir ortak olacağını, yapılacak çalışmalarla birlikte oyun sektörüne yeni bir sayfa açacaklarını söyledi. 

Corsair tarafından yapılan açıklamalara göre Origin PC, ayrı bir marka olarak ticari yaşamını sürdürecek, kullanıcıların mevcut garanti hizmetlerinden ödün vermeyecek ve ayrıca Corsair'in de kendi Vengeance ve One gibi bilgisayar serilerinin üretimine de devam edilecek. 

İlerleyen dönemlerde üretilecek olan bilgisayarlarla bu ortaklığın oyun sektörüne neler kazandırabileceğini hep birlikte göreceğiz. 

Kaynak : https://www.pcworld.com/article/3411456/corsair-buys-custom-computer-builder-origin-pc-to-ride-pc-gamings-big-revival.html
15
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
15
3
1
0
0