Dünya'nın Sonuna Ulaşmak İsteyen Düz Dünyacı Çift, 60 Kilometre Bile Gidemeden Kayboldu

319
15
11
8
8
Dünya'nın sonuna ulaşarak düz olduğunu kanıtlamak isteyen bir çift, denize açıldıktan sonra 60 kilometre bile ilerleyemeden kayboldu. Yetkililer tarafından kurtarılan çiftin Dünya'nın kıyısını bulmak için Dünya'nın yuvarlak olduğunu kanıtlayan bir pusula kullanıyor olması ise şaşırttı.

İtalya’nın Venedik kentinde yaşayan orta yaşlı bir çift, Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamak için Venedik'ten Sicilya'nın kuzey kıyısındaki Termini Imerese kasabasına gitti ve buradan, otomobillerini satarak aldıkları tekne ile Sicilya ile Kuzey Afrika arasında yer alan Lampedusa adasına doğru yelken açtılar.

Ne yazık ki çiftin büyük keşif yolculuğu(!), Lempedusa’ya ulaşamadan Sicilya’nın kuzeybatı kıyısındaki Ustica adasında sona erdi. Kaybolan çiftin yardımına koşan doktor Salvatore Zichichi, ikilinin yönlerini bulmak için pusula kullandığını belirtirken, “Pusula kullanmaları çok komik. Pusula, karasal manyetizma temelinde çalışan bir cihazdır. Bu, düz dünyacıların reddetmesi gereken bir ilke. şeklinde konuştu.

Düz dünyacılara göre Dünya bu şekilde görünüyor... Sıfır şaka.

düz dünya

Büyük keşif gezileri için İtalya’da halihazırda uygulanmakta olan karantina kurallarını da ihlal eden düz dünyacı çift, yetkililer tarafından karantinaya alındı. Denize açılıp Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamaya kararlı olan çift, karantinadan iki kez kaçmaya çalışmalarına rağmen başarısız oldu.

Düz dünyacı çiftin özellikle Sicilya ile Kuzey Afrika arasındaki Lempedusa adasına gitmek istemesinin nedeni ise Dünya’nın bu adada sona erdiğine inanmaları. Yani teknik olarak bu çift için Kuzey Afrika diye bir yer yok. Tabi bu düşünce tüm düz dünyacılara ait değil. Zira global Düz Dünya Topluluğu, Dünya’nın buz duvarlarıyla çevrili olduğuna inanıyor. Yazık...

Kaynak : https://www.indyturk.com/node/240711/ya%C5%9Fam/d%C3%BCnya%E2%80%99n%C4%B1n-sonuna-ula%C5%9Fmak-i%C3%A7in-yola-%C3%A7%C4%B1kan-d%C3%BCz-d%C3%BCnyac%C4%B1lar-kayboldu
319
15
11
8
8
Emoji İle Tepki Ver
319
15
11
8
8