Yine Kendi Ayağına Sıktı: Elon Musk, Tesla'nın Otonom Sürüşüne Para Vermenin 'Şimdilik' Tartışmaya Açık Olduğunu Belirtti

14
3
2
2
0
Geçtiğimiz günlerde otonom sürüş desteği sunan Full Self Driving'e aylık abonelik sistemi getiren Elon Musk, bu özelliğe abone olmanın "şimdilik" tartışmaya açık olduğunu dile getirdi.

Tesla marka otomobil sahipleri, bugüne kadar markanın otomatik sürüş desteği sunan Full Self Driving (FSD) özelliğinden yararlanabilmek için aracı satın aldıkları fiyatın üzerine bir de 10 bin dolar ödeme yapmak zorunda kalıyordu. Bu sistemi değiştirmek isteyen Elon Musk, geçtiğimiz hafta kullanıcıların aylık abone olabileceği FSD sistemi geliştirdiklerini duyurdu

Ayda 199 dolar karşılığında abone olabileceğiniz bu sistem, tam otonom sürüş özelliği sunmadığı için eleştirilerin odağı haline geldi. Abonelik sistemini eleştiren isimlerden biri de Tesla CEO'su Elon Musk oldu. Musk, FSD sistemine aylık 199 dolar ödemenin tartışmaya açık bir konu olduğunu dile getirdi.

"Kullanıcılar aslında geleceğe yatırım yapıyor"

Tesla fsd

Full Self Driving özelliği, Tesla marka otomobillere tamamen otonom sürüş desteği sunmuyor. FSD, bunun yerine sürücünün işini kolaylaştıracak sürüş asistanları sağlıyor ve Tesla yetkilileri de sürücünün her zaman pür dikkat bir şekilde aracı kontrol altında tutması gerektiğini tekrar tekrar vurguluyor.

Bu haftanın başında Tesla hakkında çeşitli açıklamalar yapan Musk, FSD özelliğine abone olan kullanıcıların geleceğe yatırım yaptığını dile getirdi. 199 dolarlık bir fiyata sahip olan özellik için Musk, şu ifadeler, kullandı; "Şimdilik sürücülerin FSD özelliğine abone olması gerekli mi? Bence bu tartışmaya açık bir soru. Tabii FSD özelliğini kapsamlı bir şekilde geliştirdiğimiz zaman, FSD'nin ne kadar değerli olduğu daha da anlaşılacak."

Kaynak : https://www.businessinsider.com/elon-musk-tesla-full-self-driving-fsd-subscription-worth-debatable-2021-7
14
3
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
14
3
2
2
0