Game of Thrones'un Devam Dizilerinden 'Age of Heroes' İptal Edildi

24
6
5
3
1
HBO, Game of Thrones’tan binlerce yıl öncesini anlatacak olan Age of Heroes adlı diziyi iptal etme kararı aldı. İptal kararının nedeni olarak, post-prodüksiyon sürecinin planlanandan uzun ve pahalı olması gösteriliyor.

Televizyon tarihinin en başarılı serilerinden biri olan ve her bölümüyle izleyicileri ekranlara kilitleyen Game of Thrones, sekiz sezonluk görkemli macerasına son noktayı koydu. David Benioff ve Dan Weis tarafından yazılıp yönetilen final bölümü, tüm zamanların en çok izlenen Game of Thrones bölümü olsa da, alel aceleye getirilen bazı olaylar nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Hatta bazı dizi hayranları, final bölümünün yeniden çekilmesi için imza kampanyaları dahi başlatmıştı.

Game of Thrones evreninden kolay kolay vazgeçmek istemeyen HBO, efsane serinin yazarı George R.R Martin ile beş pilot proje üzerinde çalışıyordu. Bunlardan biri, geçtiğimiz nisan ayında iptal edilmişti. Ve şimdi, bir devam dizisinin daha fişi çekilmiş gibi duruyor. Gelen haberlere göre Game of Thrones’tan 8 bin yıl önceki zamanı anlatacak olan Age of Heroes spin-off’u beklenmeyen bir kararla iptal edildi. 

game of thrones

Başrolünde Naomi Watss ve Josh Whitehouse’un olduğu dizi, hayata geçmeye en yakın proje olarak gösteriliyordu. Jane Goldman tarafından yazılan Age of Heroes’un pilot bölümünü beğenmeyen HBO, post-prodüksiyon sürecinin planlanandan uzun ve pahalı olmasının da etkisiyle devam dizisini iptal etme kararı aldı.

HBO, bunun yerine orijinal diziden yaklaşık 300 yıl önce geçen ve Targaryen Hanedanı’nın yükselişine ve düşüşüne odaklanan House of the Dragon adlı diziyi hayata geçirecek. George R.R Martin'in romanı Fire & Blood'a dayanacak olan serinin yönetmen koltuğunda orijinal dizinin altı bölümünü yöneten Miguel Sapochnik oturacak. 

HBO’nun yaklaşmakta olan dijital yayın platformu HBO Max’te yayınlanacak olan House of the Dragon için henüz resmi bir çıkış tarihi açıklanmadı; ancak projeye dair detayların yakın zamanda gün yüzüne çıkacağını tahmin ediyoruz. 

Kaynak : https://hypebeast.com/2019/10/hbo-cancels-naomi-watts-led-game-of-thrones-prequel-while-green-lighting-new-house-targaryen-focused-prequel
24
6
5
3
1
Emoji İle Tepki Ver
24
6
5
3
1