Targaryenları Anlatacak Yeni Game of Thrones Dizisi 'House of the Dragon' Duyuruldu

26
9
3
1
0
HBO, Netflix benzeri çevrimiçi yayın platformu HBO Max’te yayınlanacak olan yeni Game of Thrones dizisi House of the Dragon’ı duyurdu. Orijinal hikayeden 300 yıl öncesinde geçecek olan seri, Targaryen Hanedanı’nın hikayesini anlatacak.

WarnerMedia’nın sahibi olduğu HBO, önümüzdeki yıl mayıs ayında piyasaya süreceği yeni yayın hizmeti HBO Max ile çevrimiçi yayın rekabetine dahil olacak. Kullanıcılar, aylık 14,99 dolar karşılığında HBO, Warner Bros, TNT, TBS, TruTV ve daha pek çok stüdyonun içeriklerine erişebilecek. 

HBO Max, Mayıs 2020’de piyasaya sürüldüğünde 31 orijinal içeriğe sahip olacak. Sadece bir sene sonra bu sayı 50’ye çıkacak. Platformun kütüphanesindeki içerilerin toplam uzunluğu 10.000 saati bulacak. Ayrıca yayın hizmetinin lansmanında, bu yılın gişe rekortmeni filmi Joker de izleyicilere sunulacak.

hbo max

HBO Max’te yer alacak orijinal serilerden biri de, Game of Thrones’un devam dizisi House of the Dragon olacak. George RR Martin'in kitabı Fire & Blood'dan uyarlanacak olan dizi, Targaryen Hanedanı’nın hikayesini merkezine alacak. 

Game of Thrones evrenini, yeni hikayelerle daha da zenginleştireceklerini belirten HBO programlama başkanı Casey Bloys, “Targaryen Hanedanı’nın kökenlerini, Westeros’un daha önceki günlerini ve bilinmeyen daha birçok şeyi izleyicilerle birlikte keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

House of the Dragon dizisinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak. Ryan Condal'ın yapımcısı olduğu olan serinin pilot bölümünü, Game of Thrones’un yönetmenlerinden Miguel Sapochnik üstlenecek. Game of Thrones’un 300 yıl öncesini anlatacak olan serinin ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil. 

Kaynak : https://www.gamespot.com/articles/a-new-game-of-thrones-prequel-announced-for-hbo/1100-6470981/
26
9
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
26
9
3
1
0