Mark Zuckerberg'ten Dandik Metaverse Selfie'si Sonrası Açıklama: Grafikler Güncellenecek

34
6
3
1
1
Mark Zuckerberg, 10 milyar dolar harcanan projesinden çektiği selfienin internetin dalga konusu olmasıyla birlikte bir açıklama paylaştı. Zuckerberg, Horizon Worlds'ün kavuşacağı yeni grafikleri gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda gelecekteki ‘metaverse’ odaklı dünya hayalini ve planlarını paylaşan Meta, bu projesi için şimdiden 10 milyar dolar harcadı. Şu anda metaverse’e en yakın deneyimi Horizon Worlds platformunda sunabilen şirket, geçtiğimiz günse internetin yeni dalga konusu olmuştu.

Meta’yı dalga konusu yapan şey, Mark Zuckerberg’ün Horizon Worlds’ten kendi avatarıyla paylaştığı selfie idi. Paylaşılan fotoğraf, tüm internetin hep bir ağızda “Bu mu 10 milyar dolar?” demesine neden olmuştu. Zuckerberg’ün selfiesi gündemden düşmezken, bugün kendisinden yeni bir paylaşım geldi.

Meta’nın metaverse’ü gerçekçi grafiklere kavuşacak:

()

Mark Zuckerberg, Instagram hesabından yaptığı yeni paylaşımında internetten gelen tepkilere yanıt olacak bir açıklama yaptı. Zuckerberg, yaptığı paylaşımda Horizon Worlds’e büyük güncellemelerin geleceğini açıklayarak yakında göreceğimiz yeni grafikleri gösterdi. Bu fotoğrafta Zuckerberg’ün avatarı ve metaverse ortamı, çok daha gerçekli grafiklerle gözüküyordu. Meta CEO’su, internetin tepkilerini de haklı bulan ifadelere yer verdi:

“Paylaştığım fotoğrafın çok basit olduğunu biliyorum”

metaverse selfie

  • Geçtiğimiz gün paylaşılan fotoğraf.

“Horizon ve avatar grafiklerine yönelik büyük güncellemeler çok yakında. Daha fazlasını Connect'te paylaşacağım. Ayrıca, bu hafta başında paylaştığım fotoğrafın oldukça basit olduğunu biliyorum -- bir lansmanı kutlamak için çok hızlı bir şekilde çekildi. Horizon'daki grafikler, kulaklıklarda bile çok daha fazlasını yapabilir ve Horizon çok hızlı bir şekilde gelişiyor.”

Peki Zuckerberg metaverse hakkında neler vadetmişti?

34
6
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
34
6
3
1
1