9GAG’in Unutulmaz ‘Meme’i Doge, 4 Milyon Dolara Satılarak NFT Rekoru Kırdı

22
9
4
0
0
İnternetin en unutulmaz ‘meme’lerinden olan, adıyla popüler bir kripto para çıkarılan ‘Doge’nin ünlü fotoğrafı; açık artırmada rekor bir fiyata satıldı. 3 gün satışta bekledikten sonra 4 milyon dolara satılan fotoğraf, NFT yoluyla yapılan en yüksek ‘meme’ satışı oldu.

Her geçen gün giderek normalleşen ve artık ‘NFT çılgınlığı’ ifadeleriyle anamadığımız NFT alışverişlerinde yeni bir rekor kırıldı. Birçok video, ‘meme’, tweet benzeri “eserin” de alıcı bulduğu NFT satışları; şu ana kadarki en yüksek fiyatlı ‘meme’ satışını gördü.

2010’lu yılların ünlü 9GAG geyiklerinden olan ‘Doge’nin fotoğrafı, NFT yoluyla 4 milyon dolara satıldı. İsteksiz gülümsemeye benzeyen ifadesiyle ünlü olan shiba inu cinsi köpek, en yüksek fiyata satılan ‘meme’ olarak bir kez daha gündeme geldi.

‘Doge’ fotoğrafı, açık artırmada 4 milyon dolara alıcı buldu

doge

Doge, son zamanlarda gündemden bir türlü düşmeyen bir isim. Adına çıkarılan kripto para, yatırımcılarına yatırdıkları paranın onlarca mislini kazandırdı. Elon Musk’ın ruh hayvanı haline gelen köpek, bu sefer de en büyük NFT satışına neden olarak gündeme geldi.

‘Doge’ adlı fotoğraf, cuma günü açık artırmada alıcı buldu. Asıl adı bilinmeyen, Twitter adı PleasrDAO olan bir kişi, fotoğrafın haklarını 1.696,9 Ethereum’a; yani yaklaşık 4 milyon 100 bin dolara satın aldı. Para fotoğrafın asıl sahibine, Japon anaokulu öğretmeni Atsuko Sato’ya gitti. Dijital açık artırma sitesi Zora’da satışa sunulan Doge, 4 milyon dolara satılmadan önce 3 gün boyunca satışta kaldı.

Doge nasıl ünlü olmuştu?

doge

2010 yılında sahibi tarafından fotoğrafı çekilen ‘Kabosu’ adlı köpek, 2013 yılında zamanın en ünlü sosyal medya platformlarından olan 9GAG’de popülerlik kazandı. İlk kez 2010 yılında Reddit’e yüklenen fotoğraf, 9GAG’de ‘yapmacık şaşırma’ belirten ‘meme’lerde kullanılmaya başladı. Shiba inu cinsi Kabosu, 9GAG’in en unutulmaz trendlerinden biri haline geldi ve bugüne kadar dayanmayı başardı. Kendisinin kripto parası, dünyanın en zengin insanlarından biri tarafından o kadar benimsendi ki muhtemelen onu önümüzdeki yıllarda da sıkça görmeye devam edeceğiz.

Kaynak : https://nypost.com/2021/06/11/doge-nft-sells-for-4-million/
22
9
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
22
9
4
0
0