Sadece Netflix Abonelerinin Oynayabileceği Assassin's Creed Oyunu ve Dizisi Geliyor!

33
13
2
2
1
Ubisoft Forward etkinliğinde sözü olan Netflix, stüdyo ile iş birliği gerçekleştirdiklerini, Ubisoft ile Netflix abonelerine özel 3 yeni oyun için anlaşma yaptıklarını açıkladı. Dahası, bu anlaşma içinde sadece Netflix abonelerinin oynayabileceği bir Assassin's Creed ve Assassin's Creed dizisi de yer alıyor.

Pandemi sonrası normalleşen hayat ile birlikte ciddi miktarda abone kaybeden ve 'en popüler dizi ve film platformu' unvanı Disney+ karşısında zora giren Netflix, kısa süre önce gerçekleştirilen Ubisoft Forward etkinliğinde oyun severlerin fazlasıyla şaşırtan bir duyuru ile karşımıza çıktı.

Etkinlikte kamera karşısına geçen Netflix'in oyun bölümü yöneticilerinden Mike Verdu, platformun Ubisoft ile ortaklık gerçekleştirdiğini resmen açıkladı. Verdu tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde Netflix ortaklığında tam 3 oyunla birden karşımıza çıkacak ve bu oyunlar, yalnızca Netflix abonelerinin erişimine açık olacak. Ancak Verdu'nun açıkladığı asıl bomba bu değildi…

Netflix'e özel Assassin's Creed oyunu geliyor

assassin's creed

Mike Verdu tarafından yapılan açıklamaya göre oyun dünyasının en ikonik markalarından Assassin's Creed evreni, bu ortaklık ile birlikte resmi olarak Netflix'e dahil olacak. Üstelik yapılan açıklamaya göre hem Assassin's Creed evreninde geçen bir canlı-aksiyon dizisi hem de bir orijinal Assassin's Creed mobil oyunu, Netflix abonelerinin beğenisine sunulacak.

Verdu, Assassin's Creed dizisi ve mobil oyunu hakkında detayların önümüzdeki dönemde paylaşılacağını ifade ederken diğer 2 oyunun ismini ve Netflix aboneleriyle buluşacağı tarihi açıkladı. Buna göre Valiant Hearts 2 adlı oyun Ocak 2023'te resmen yayınlanacak. Mighty Quest de yine 2023 yılı içerisinde resmen yayında olacak.

Ne yazık ki elimizde henüz bu oyunlara dair bir görsel ya da video bulunmuyor ancak Verdu, söz konusu oyunların reklamsız ve oyun içi satın alma bulundurmayacağını açıklayarak 'eğlenci odaklı' olacaklarının sinyalini vermiş oldu. Netflix'in bu ortaklı ile şimdiden on milyonlarca dolar akıttığı oyun sektöründe abonelerine ne kadar hitap edeceğini görmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.

33
13
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
33
13
2
2
1