Norm Ender’in 'Mekanın Sahibi' Parçası YouTube’dan Kaldırıldı

176
44
13
10
9
Norm Ender'in pek çok popüler ismi topa tuttuğu 'Mekanın Sahibi' isimli parçası, telif hakları nedeniyle YouTube'dan kaldırıldı. Yaşanan bu olayla ilgili ünlü isimden henüz açıklama gelmezken olay, sosyal medyada geniş yankı buldu.

Geride bıraktığımız yaz ayları, ülkemiz rap dünyasında oldukça önemli işlere imza atılan bir dönem olarak hafızalarımızdaki yerini koruyor. Bu dönemde pek çok ünlü isim, rap camiasını karıştıracak işlere imza atmış ve adlarından sıkça söz ettirmeyi başarmıştı.

Bu isimlerin arasından özellikle en çok konuşulanı olan Norm Ender, yaptığı ‘Mekanın Sahibi’ şarkısı ile tüm rap dünyasını birbirine katmış, aynı zamanda da pek çok eleştiriye maruz kalmıştı. Şimdiyse şarkıyla alakalı yeni bir gelişme yaşandı.

Mekanın Sahibi, YouTube’dan kaldırıldı:

Mekanın Sahibi YouTube

Norm Ender’in rap dünyasında yer alan pek çok ismi topa tuttuğu ‘Mekanın Sahibi’ parçası, bugün itibarıyla YouTube’dan kaldırıldı. Mekanın Sahibi, geçtiğimiz temmuz ayında çıkışını yaptığından beri YouTube üzerinden 120 milyondan fazla dinlenmiş ve YouTube Trendler listesinde uzunca bir süre 1 numarada kalmıştı.

Ünlü rapçi Norm Ender’den ‘Mekanın Sahibi’ parçasının YouTube’dan kaldırılmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bu noktada videonun YouTube’dan neden kaldırıldığı henüz bilinmezken videoyu YouTube’da aratan kullanıcılar ise “Bu video, Dum Money Entertaintment tarafından gelen bir telif hakkı hak talebi nedeniyle artık kullanılamıyor” yazısı ile karşılaştı.

Mekanın Sahibi, geçtiğimiz günlerde Spotify’dan da kaldırılmıştı:

Norm Ender

Ünlü şarkıcının bu şarkısının geçtiğimiz günlerde Spotify’dan da kaldırıldığı ve sonrasında tekrardan geri yüklendiği biliniyor. Spotify’da yaşanan bu olaya gerekçe olarak ise Mekanın Sahibi’nin, ‘Young Slatt & B Stakk Feat Peewee Longway – Work My Move’ şarkısının beat’i ile aynı olması gösterilmişti ancak şarkı daha sonra tekrardan Spotify’a yüklenmişti.

Şarkısının Spotify’dan kaldırılması üzerine Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Norm Ender ise olay hakkında “Loop: Müzik yaparken kullanılan yardımcı ses döngüleridir. Üretim amaçları şarkılarda kullanılmaktır. Aranjörler çok iyi bilir ve kullanır. Sizin bilmiyor oluşunuzdan yararlanmaya çalışan bebelerin kurbanı olmayın! Aynı kumaşla farklı elbiseler yapan terziler gibi, dikiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak : https://www.wannart.com/mekanin-sahibi-youtubedan-kaldirildi/
176
44
13
10
9
Emoji İle Tepki Ver
176
44
13
10
9