Paranormal Aktivite'nin Yapımcısından Dizlerinizi Titretecek Korku Oyunları Geliyor

14
0
0
0
0
Popüler korku filmi serisi Paranormal Activity ile son dönemde ses getiren M3gan isimli korku filmlerinin arkasındaki ekip olan Blumhouse, video oyun dünyasına resmen giriş yaptı. Şirket içinde bir oyun bölümü kuran ekip, bağımsız geliştiricilerle çalışacak.

2000'li yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuran bir korku filmi serisi ile tanışma imkanı yakalamıştık. Paranormal Activity (Türkiye'de Paranormal Aktivite olarak da bilinir) olarak isimlendirilen bu seri, o yıllarda herkesin dilindeydi. Yapımcı şirket Blumhouse, Paranormal Activity'den sonra Get Out ve M3gan gibi korku odaklı filmlerle de büyük ses getirmeyi başarmıştı. 

Şimdiyse Blumhouse ise ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Şirket, "Blumhouse Games" olarak isimlendirdiği yeni bir marka kurduğunu ve bu marka üzerinden video oyun dünyasına giriş yapacağını duyurdu. Blumhouse tarafından piyasaya sürülecek oyunlar, tahmin edebileceğiniz üzere korku odaklı yapımlar olacak.

Blumhouse, geliştirici olarak değil, yayıncı olarak hareket edecek

Paranormal Aktivite

Yapılan açıklamaya göre Blumhouse Games, oyun geliştirme işine girişmeyecek. Şirket bunun yerine, 10 milyon dolardan düşük bütçeye sahip olan geliştirici ekiplerle bir araya gelecek ve bu geliştiriciler için destek sağlayacak. Buradan, Blumhouse Games'in bir geliştirici olarak değil, yapımcı olarak çalışacağını söyleyebiliriz.

Konsol, PC ve mobil cihazlar için oyunlar yayınlayacak!

m3gan

Blumhouse Games tarafından yapılan açıklamalarda, yayınlanacak oyunların PC, konsol ve mobil cihazlar için olacağı belirtildi. Ancak şirket, şu an için konuyla ilgili herhangi bir ortaklık duyurusunda bulunmadı. Yani Blumhouse Games'in yayınlayacağı oyunlar ile ilgili en ufak bir bilgi sahibi değiliz. Ancak yakın bir gelecekte bu durumun değişeceğini düşünüyoruz.

Bu arada; Blumhouse Games başkanı olarak atanan Zach Wood tarafından yapılan açıklamalarda, bağımsız yapımcılar için korku türü oyunlarda benzersiz fırsatlar bulunduğu ve bu fırsatları değerlendirmek için ellerinden geleni yapacakları belirtildi. Bu iddialı açıklamanın sonucunda ortaya çıkacak oyunlar, şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Kaynak : https://www.theverge.com/2023/2/21/23608388/blumhouse-productions-indie-games-division
14
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
0
0
0
0